IV Festiwal Podróżniczy 16 Południk znowu ciekawy

  • Napisane przez  Beata Borzeska
fot. S. Sajkowski, E. Kordek, tekst. M. Owczarek fot. S. Sajkowski, E. Kordek, tekst. M. Owczarek

W piątek 6 kwietnia Złocieniec rozpoczął IV Festiwal Podróżniczy 16 Południk. Tuż po oficjalnym otwarciu na scenie pojawił się Marcin Kydryński, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił swoje wrażenia z podróży po Afryce.
Z kolei Anna Gondek Grodkiewicz na swoich niezwykłych fotografiach pokazała większości zupełnie nieznaną, duchową i magiczną stronę Tajlandii. Uwieńczeniem pierwszego dnia Festiwalu był koncert zespołu DAGADANA, z przepięknymi ludowymi utworami polskimi i ukraińskimi w nowych, klubowych aranżacjach. Jak co roku, również i teraz nie zabrakło kameralnych spotkań publiczności z autorami w holu kina.

Była okazja do rozmowy, wymiany wrażeń, wspólnych zdjęć oraz nabycia płyt i książek z autografami.
W sobotę nadszedł czas na kolejne atrakcje - m.in. warsztaty etnograficzne dla dzieci, czy spotkanie z Olinem Gutowskim, który przeniósł nas do Finlandii. Tomasz i Franek Bukowscy opowiedzieli o swojej podróży na Antartydę, Marta Wrzask i Jarosław Woćko zabrali nas na wycieczkę do Omanu, Agnieszka Siejka odsłoniła nam kawałek tajemniczego Kurdystanu, a Mateusz Waligóra udowodnił, że rowerem można dotrzeć wszędzie :) Dzień zakończył się mocnym akcentem - na scenie wystąpił znany z radiowej Trójki Piotr Bukartyk, a zaraz po jego fenomenalnym koncercie zaprezentowno projekcję filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem".
Niedzielę zaczęła warsztatami jogi, koncertem mis i gongów, warsztatami kulinarnymi. W drugiej części dnia o swojej wyprawie na Wschód opowiedział Tomasz Łajczak. Krzysztof Zacharzewski z Cezarym Łazarewiczem wspominali swoje podróże rowerowe na Białoruś, a Marcin Korzonek opowiadał o swoich rowerowym tripie przez cały świat.
Festiwal tradycyjnie już zakończył zespół Czerwie, grający muzykę na żywo do filmu "Mumia".

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto