Studenci architektury zaprezentowali swoje prace

  • Napisane przez  Dagmara Kalinowska
Fot. Sebastian Kuropatnicki Fot. Sebastian Kuropatnicki

9 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu odbył się wernisaż wystawy prac studentów architektury Politechniki Poznańskiej pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Radosława Barka. Wydarzenie stanowiło podsumowanie kilkumiesięcznej współpracy Złocieńca z uczelnią, której przedmiotem była zabudowa wielorodzinna.
Studenci podczas pracy zaproponowali swoje wizje budynków mieszkalnych dla miasta. Proces projektowy poprzedziła dwudniowa wizyta przyszłych architektów w Złocieńcu, podczas której mieli okazję zapoznać się z lokalną architekturą, detalem i klimatem miejsca.


Projekty, które zaprezentowali autorzy, przedstawiały rozwiązania funkcjonalne mieszkań, najczęściej dla rodziny typu 2+2, ale również kawalerek, czy lokali dla rodzin wielopokoleniowych. Rozwiązania poruszały zagadnienia dotyczące energooszczędności (np. odprowadzanie wody deszczowej, instalowanie paneli fotowoltaicznych), jakości materiałów (budowanie z tworzyw przyjaznych człowiekowi i jego zdrowiu) czy budowania przestrzeni wspólnej. Ta ostatnia wywołała niemałą dyskusję wśród zebranych osób, ukazując z jakimi problemami zmaga się społeczeństwo.
Po części oficjalnej rozpoczętej przez Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego, prezentacji oraz dyskusji, autorom wręczono upominki. Następnie zaproszono wszystkich na poczęstunek.
Współpraca oraz jej efekty spotkały się z pozytywnym odbiorem z obu stron. Władze miasta zasugerowały, że prace oraz rozwiązania w nich zastosowane będą brane pod uwagę w trakcie podejmowania inwestycji z zakresu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej w mieście. Prawdopodobne jest, że w przyszłości inne problemy projektowe również połączą wspólnymi działaniami miasto Złocieniec z Politechniką Poznańską.

Poniżej galeria zdjęć z wystawy i broszura wystawowa

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto