Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jakie będą skutki połączenie Pojezierza Drawskiego szlakiem żeglarskim ? O tym było spotkanie w Czaplinku

  • Napisane przez  DSI
Jakie będą skutki połączenie Pojezierza Drawskiego szlakiem żeglarskim ? O tym było spotkanie w Czaplinku

Połączenie Pojezierza Drawskiego szlakiem żeglarskim. Czy to możliwe? Jak się okazuje tak. Informowaliśmy o tym w artykule Połączenie szlakiem żeglownym jezior Pojezierza Drawskiego – są pierwsze konkrety w maju 2021 roku.

Kilka miesięcy później w tej sprawie zajął stanowisko prof. dr hab. Robert Czerniawski dyrektor instytutu biologii US i kierownik katedry hydrobiologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Jego stanowisko możecie przeczytać tutaj.

2 września odbyło się spotkanie radnych rady miejskiej w Czaplinku z prof. Robertem Czerniawskim, dotyczące problemu szeroko pojętej działalności człowieka wpływającej na stan wód w jeziorach i rzekach.

Uczestnikami byli również sołtysi oraz goście zainteresowani pomysłem przekopu i budowy mostu w miejscowości Stare Drawsko.

Na pytania odpowiadał również Artur Furdyna, który od lat zajmuje się ochroną i renaturyzacją ekosystemów rzecznych na Pomorzu Zachodnim.

Warto zobaczyć nagranie z tego spotkania

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej