74-ta rocznica zakończenia działań wojennych

Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

8 maja br. obchodziliśmy 74-tą rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji o godzinie 11:00 na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim odbyły się uroczystości rocznicowe, przygotowane przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przy współudziale Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim i Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. .
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządowych, instytucji i zakładów pracy, kombatanci, dzieci i młodzież szkolna oraz mieszkańcy. W obchodach rocznicowych uczestniczyli również żołnierze polscy oraz żołnierze wojsk sojuszniczych, aktualnie przebywający na poligonie drawskim.


Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego wraz z podniesieniem flagi państwowej. Krótką historię działań wojennych przedstawił St. chor. Sztab. Marcin Czerwiński. Podczas uroczystości słowo wygłosił kapelan Garnizonu Drawsko kapitan Grzegorz Lach.
Na zakończenie uroczystości zgromadzeni na cmentarzu wojennym złożyli wieńce pod pomnikiem oraz zapalili symboliczne znicze na grobach pochowanych żołnierzy.

 

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto