Projektowanie stron internetowych dla biznesu

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Projektowanie stron internetowych dla biznesu

Projektowanie stron internetowych dla biznesu to działalność wieloetapowa, która wymaga wiele pracy koncepcyjnej, kreatywnej i analitycznej. Bez tego nie możliwe jest stworzenie skutecznej i przynoszącej wymierne efekty strony internetowej. Do tego dochodzi jeszcze konieczność nieustannego weryfikowania efektów jej funkcjonowania, systematyczne usprawnianie i wprowadzanie innowacji, których celem jest podnoszenie konwersji.

Kilka faktów, jak ważna jest dobra strona internetowa

Obecnie, prowadzenie strony internetowej przez różnego rodzaju firmy handlowe czy usługowe to konieczność. Potencjalni klienci, zanim podejmą jakąkolwiek decyzję zakupową, w pierwszej kolejności weryfikują informacje o firmie w internecie.

Jeżeli nie są w stanie znaleźć interesującego ich przedsiębiorstwa na stronie, to bardzo często rezygnują z dokonywania tam transakcji. Dotychczas żartobliwe powiedzenie, że coś, czego nie ma w sieci nie istnieje, staje się faktem i rzeczywistością.

Chcąc pozyskać klientów, trzeba mieć na uwadze to, że najpierw należy im dostarczyć wyczerpujących informacji o sobie, swojej działalności, historii i zasadach funkcjonowania.

To podstawa. Szczególnie, że silna i bardzo intensywna konkurencja praktycznie w każdej branży powoduje, że na powierzchni utrzymają się tylko liderzy, którzy starannie projektują i przewidują każdy swój krok.

Projektowanie stron internetowych dla biznesu

Dobrą wiadomością dla ambitnych jest to, że zaledwie 43% firm działających offline, posiada również stronę internetową. To mniej niż połowa. Spośród tych, którzy już zdecydowali się na zaistnienie w sieci, blisko ¾ nie monitoruje tego, co się na tej stronie dzieje. Pozostali analizują ruch i zachowania klientów, co powoduje, że mogą w taki sposób modyfikować swoją stronę, by na ten ruch wpływać.

Jeżeli już teraz uświadomimy sobie potencjał, jaki drzemie w marketingu internetowym i jak łatwo jest się wybić (uwzględniając to, że większość stron wyłącznie „wisi w sieci”, a nic więcej się tam nie dzieje),  to argumentem ostatecznym i przekonującym powinno być to, że blisko 85% firm, które mają stronę www, nie robi nic w zakresie marketingu internetowego. Nikną gdzieś w wirtualnej rzeczywistości i nie docierają do całej rzeszy potencjalnych klientów.

Warto więc znaleźć się w tej mniejszości, bo o ile konkurencja „w realu” może być duża, o tyle okazuje się, że w sieci jest ona znacznie mniejsza.

A jakie znaczenie może mieć taka strona? Dobra sprawi, że firma zostanie zauważona i w kilku przypadkach wybrana przez klienta. Świetna natomiast sprawi, że biznes zacznie się rozwiać w oszałamiającym tempie i może nawet wywołać efekt kuli śnieżnej.

O czym pamiętać tworząc skuteczną stronę internetową dla firmy

Skuteczna strona www być przygotowana do realizowania określonego celu. Co jest tym celem? Oczywiście, chodzi tu o cel biznesowy, marketingowy. Czy jest to wdrożenie nowego produktu na rynek? Wprowadzenie nowej usługi? A może zadaniem strony www jest wypromowanie dotychczasowej oferty danej firmy. Inna będzie też strona www dla przedsiębiorstwa, które funkcjonuje od lat na rynku, cieszy się ogromnym zaufaniem i pozytywnymi opiniami klientów, a inna będzie dla firmy, która dopiero powstaje i musi na to zaufanie zapracować.

Niezwykle trudnym zadaniem jest również przygotowanie strony internetowej dla przedsiębiorstwa, które już jest obecne na rynku, ale jego rozwiązania marketingowe są przestarzałe lub zmienia się jego profil i należy przeprowadzić rebranding.

Rebranding to nadawanie nowego rysu, nowego charakteru temu, co już jest znane i istnieje. To bardzo ryzykowny proces, który niesie ze sobą sporo niebezpieczeństw. Właśnie dlatego, dobrze zaprojektowana strona internetowa, może tu odegrać istotną rolę.

W rebrandingu bardzo istotne jest nawiązanie do dotychczasowych rozwiązań lub dotychczasowego wyglądu firmy oraz pokazanie i uzasadnienie zachodzących przemian. Klienci muszą widzieć ciągłość tego procesu. Między „starym” a „nowym” nie może być przepaści. Te dwie jakości muszą się łączyć i to połączenie powinno zostać uwzględnione też na stronie internetowej.

Projektowanie stron internetowych dla biznesu

Dobra strona www zapewni pozycję lidera na starcie

Chcąc pokonać konkurencję na rynku, trzeba pamiętać, by od samego początku pozycjonować siebie na lidera w branży. Nawet jeżeli firma jeszcze faktycznie liderem nie jest, to i tak musi funkcjonować w taki sposób, jakby nim była. To jedyna droga do uzyskania pożądanej pozycji.

Strona www jest tutaj doskonałym narzędziem do tego, ale jej projekt musi być perfekcyjny – tylko wówczas pomoże w realizacji omawianego planu.

Pozycjonowanie siebie na lidera powinno się przejawiać w działaniach, komunikacji i identyfikacji wizualnej oraz stosowanych rozwiązaniach, a nie w prostych i banalnych wręcz tekstach, że „jesteśmy najlepsi”. Takie sformułowanie łatwo zanegować. To klienci, odbiorcy muszą czuć, że mają do czynienia z najlepszym w branży. Należy im to sugerować, a nie powiedzieć.

W tym celu warto wyeksponować na stronie najmocniejszą stronę, największy atut prezentowanej firmy. Pokazać go w sposób wyjątkowy, jako „produkt ekskluzywny” - wyróżnić poprzez wskazanie jego unikatowości i niepowtarzalności. W tym celu, podczas projektowania, warto sobie zadać pytanie: „co mnie by skłoniło do skorzystania z oferty tej firmy?”. Dopiero znając ten wyróżniający element można go podkreślić i w ten sposób wzmocnić.

Projektowanie stron internetowych dla biznesu

Strona internetowa, która ma wspierać przedsiębiorstwo w osiąganiu celów biznesowych powinna być stworzona profesjonalnie. Jakość tego typu rozwiązań można sprawdzić przeglądając portfolio, jakim dysponuje hauerpower studio projektowania stron www. Pracujący tam specjaliści, znają się nie tylko na samym tworzeniu i wypełnianiu stron treścią i grafikami, ale również rozumieją jej marketingowe znaczenie i umieją wykorzystywać potencjał, jaki się z nią wiąże. Dzięki temu przedsiębiorstwo nie znajdzie się w gronie przeważającej większości, która tylko „jest” w sieci, ale zacznie się w tej sieci wyróżniać, wybijać i stanie się zauważalne, co wpłynie na wzrost konwersji, który następnie pociągnie za sobą wzrost obrotów firmy.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto