Kierowca pił alkohol, nie miał prawa jazdy - efekt – zderzenie z innych pojazdem

  • Napisane przez  st. sierż. Karolina Żych
Fot. Materiały Policji Fot. Materiały Policji

Nietrzeźwy kierowca Mercedesa odpowiedział przed Sądem za spowodowanie kolizji drogowej z wracającym ze służby policjantem.
Kilka dni temu rano nadkom. Dariusz Danis wracał do domu po nocnej służbie, którą pełnił na stanowisku dowodzenia w Komendzie Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Tego dnia warunki pogodowe były złe, a osiadająca mgła strasznie ograniczała widoczność.
Przed Czaplinkiem na prostym odcinku drogi funkcjonariusz w ostatniej chwili zauważył, że jadący z naprzeciwka Mercedes przekracza oś jezdni i zjeżdża na jego pas ruchu.


W celu uniknięcia czołowego zderzenia policjant gwałtownie skręcił w prawo, niestety pojazdy zderzyły się lewymi narożnikami po czym oba Mercedesy wpadły do przydrożnego rowu.
Dariusz Danis od razu wezwał służby ratunkowe po czym wydostał się z samochodu i sprawdził, czy nikt nie został ranny. Sprawca kolizji przyznał się, że zasnął za kierownicą, a nietrzeźwy właściciel pojazdu spał na przednim siedzeniu pasażera.
Przybyli na miejsce policjanci przebadali uczestników zdarzenia i okazało się, że 31 – letni mężczyzna oprócz tego, że kierował w stanie po użyciu alkoholu, nie posiadał także uprawnień do kierowania i miał aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto