To oni będą rządzić przez 5 najbliższych lat w naszych gminach

  • Napisane przez  DSI
To oni będą rządzić przez 5 najbliższych lat w naszych gminach

Marcin Naruszewicz w Czaplinku, Krzysztof Czerwiński w Drawsku Pomorskim, Janusz Garbacz w Kaliszu Pomorskim, Jan Szewczyk w Wierzchowie i Krzysztof Zacharzewski w Złocieńcu. To jeszcze nieoficjalne dane ale bardzo prawdopodobne

Stało się – znamy wyniki wyborów samorządowych 2018 w powiecie drawskim. Tym razem po zmianie ordynacji wyborczej kadencja będzie wynosić 5 lat, a nie jak dotychczas 4 lata.

Czaplinek – II tura – wygrywa Marcin Naruszewicz

Kandydaci

W Czaplinku do pierwszej tury przystąpiło 4 kandydatów. Urzędujący Adam Kośmider, Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Dyrektor Ośrodka Kultury w Czaplinku Marcin Naruszewicz, Maciej Nowicki i Jan Grzymała. Do drugiej tury przeszli Marcin Naruszewicz i Stanisław Kuczyński.

  • Druga tura okazała się zwycięska dla Marcina Naruszewicza

Drawsko Pomorskie – II tury – wygrywa Krzysztof Czerwiński

Kandydaci

Drawsko Pomorskie miało urodzaj jeśli chodzi o ilość kandydatów. Startował Zbigniew Ptak, Krzysztof Czerwiński, Michał Chojnacki, Tomasz Budzyński, Andrzej Tylka, Leszek Talko i Wojciech Kowalczyk. Do drugiej tury przeszli Zbigniew Ptak i Krzysztof Czerwiński.

  • Drawszczanie wybrali Krzysztofa Czerwińskiego.

Kalisz Pomorski – II tura – wygrywa Janusz Garbacz

Kandydaci

W Kaliszu Pomorskim było także sporo kandydatów. Starował urzędujący Michał Hypki, Janusz Garbacz, Jacek Romaniuk, Joanna Zych Tytko i Krzysztof Wiśniewski. Walkę nawiązali Janusz Garbacz i Michał Hypki. TO oni zmierzyli się w drugiej turze.

  • Mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski wybrali Janusza Garbacza na swojego burmistrza

Wierzchowo – zwycięstwo w I podejściu - Jan Szewczyk

Kandydaci

Wierzchowo było dość niemrawe. W szranki stanęło tylko dwóch kandydatów. Urzędujący Jan Szewczyk i Maciej Słomka.

  • Lepszy był Jan Szewczyk i to on został wójtem na kolejne 5 lat

Złocieniec – II tura – wygrywa – Krzysztof Zacharzewski

Kandydaci

W Złocieńcu trwała jedna z najbardziej zaciekłych kampanii. O reelekcję ubiegał się Krzysztof Zacharzewski, Waldemar Włodarczyk oraz nowi Jacek Szadzewicz i Małgorzata Głodek. Wygrało doświadczenie i do drugiej tury przeszli Krzysztof Zacharzewski i Waldemar Włodarczyk. Tu odbyła się jedyna w powiecie debata między tymi kandydatami.

  • Ostatecznie wybory wygrał Krzysztof Zacharzewski

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto