Powiatowa Olimpiada Zdrowia

  • Napisane przez  SP
Powiatowa Olimpiada Zdrowia

XI już Powiatowa Olimpiada Zdrowia odbyła się 11 kwietnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego. Po raz kolejny zwyciężyła drużyna drawskiego ZSP.

Na podstawie uzyskanych punktów Jury ustaliło kolejność miejsc w finale XI Powiatowej Olimpiady Zdrowia:

  • I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
  • II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku
  • III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu
  • IV miejsce –  drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
  • V miejsce – drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku

Organizatorem Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.  Uczestnikom Olimpiady nagrody wręczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z przewodniczącą Jury Elżbietą Motyl.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: ZSP w Czaplinku, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Kaliszu Pomorskim, ZSP w Złocieńcu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku. Czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych.

W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań, po czym przystąpili do części praktycznej, która została przygotowana przez strażaków z drawskiej Komendy PSP. W tej części przedstawiciele drużyn musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale również umiejętnościami, ponieważ byli zaskakiwani sytuacją zagrożenia życia bądź wypadku, zaaranżowaną na potrzeby konkursu przez pozorantów.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc i udział w Olimpiadzie strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto