Uczniowie Szkoły Podstawowej z Wierzchowa najlepsi w Ogólnopolskim Koedukacyjnym Turnieju Unihokeja w Dębnie

  • Napisane przez  Piotr Augustyniak
Uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wierzchowa najlepsi w Ogólnopolskim Koedukacyjnym Turnieju Unihokeja w Dębnie

Dębno. 10 kwietnia odbył się w Dębnie Ogólnopolski Koedukacyjny Turniej Unihokeja, w którym udział wzięły trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie. Turniej zorganizowano na 100-lecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Regulamin turnieju pozwalał na jednoczesny pobyt na boisku trzech dziewcząt i trzech chłopców w jednej drużynie. Dla niektórych był to powrót do początków unihokeja w Polsce, dla uczestników była to wspaniała zabawa i wpisywanie się unihokeja w wachlarz gier rekreacji ruchowej. Organizator postanowił przeprowadzić turniej w dwóch kategoriach: starszej ( VII- III gimnazjum) i młodszej (IV-VI klasa). W grupie starszej do rywalizacji stanęły cztery drużyny: SP Trzebiatów, SP 1 Dębno, SP 2 Dębno, SP Wierzchowo.
Wyniki drużyny z Wierzchowa w kategorii „ starszej”:

Uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wierzchowa najlepsi w Ogólnopolskim Koedukacyjnym Turnieju Unihokeja w Dębnie
Drużyna " starszych" SP Wierzchowo- III miejsce w turnieju

SP Wierzchowo – SP Trzebiatów 1:2
SP Wierzchowo – SP 2 Dębno 0:1
SP Wierzchowo- SP 1 Dębno 7:0

Ostateczna kolejność: 1. SP Trzebiatów 2. SP 2 Dębno 3. SP Wierzchowo 4. SP 1 Dębno.

Uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wierzchowa najlepsi w Ogólnopolskim Koedukacyjnym Turnieju Unihokeja w Dębnie
Drużyna " młodszych" SP Wierzchowo I - zwycięzcy turnieju

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się młodsi zawodnicy z Wierzchowa, którzy szybciej opanowali wspólną grę chłopców i dziewczynek w stawce następujących uczestników: SP Trzebiatów, SP Sarbinowo, SP 1 Dębno, SP Wierzchowo I i SP Wierzchowo 2 osiągnęli następujące wyniki:

SP Wierzchowo I – SP Wierzchowo II 6:2
SP Wierzchowo I – SP Trzebiatów 3:1
SP Wierzchowo I – SP Sarbinowo 4:0
SP Wierzchowo I- SP 1 Dębno 3:1
SP Wierzchowo II- SP Trzebiatów 3:2
SP Wierzchowo II- SP Sarbinowo 3:1
SP Wierzchowo II – SP 1 Dębno 3:1

Klasyfikacja końcowa: 1. SP Wierzchowo I, 2. SP Wierzchowo II 3. SP Trzebiatów 4. SP1 Dębno 5.SP Sarbinowo

Uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wierzchowa najlepsi w Ogólnopolskim Koedukacyjnym Turnieju Unihokeja w Dębnie
Drużyna "młodszych" SP Wierzchowo II - II miejsce w turnieju

Najskuteczniejszym zawodnikiem został Kewin Siciarek (SP Wierzchowo I).

Bohaterem został również Maciej Hańczaryk, który znalazł w swojej szafce pamiątkowy medal z odbywającego się w uprzedni weekend maratonu rangi Mistrzostw Polski i zachował się prawidłowo zgłaszając ten fakt opiekunowi, po czym w nagrodę organizatorzy turnieju wręczyli go uczciwemu znalazcy.

Uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wierzchowa najlepsi w Ogólnopolskim Koedukacyjnym Turnieju Unihokeja w Dębnie

Turniej był wzorowo zorganizowany z całą masą nagród i słodyczy dla drużyn biorących udział, a inicjatorem i głównym organizatorem był Pan Waldemar Pożarycki, wieloletni pasjonat i trener unihokeja oraz nauczyciel ...geografii w Dębnie.
Skład drużyny „ starszej”: Kołowska Karolina (bramkarz)- Suchoński Adam, Żegiestowski Mateusz, Brzoza Sara, Jasnowska Aleksandra- Darłak Jakub, Rybicka Jolanta- Lenart Nikola, Darłak Maja, Hrycaj Małgorzata, Fedro Ewa, Bodnar Filip, Kuca Natalia
Skład drużyny „ młodszej” I : Kiwała Kamil, Barć Oliwia (bramkarze)- Wyborski Hubert, Andrzejkiewicz Patryk, Trela Maja, Kowalska Martyna- Iłowski Konrad, Gołąb Roksana- Siciarek Kewin, Beńko Natalia, Świetlik Patrycja
Skład drużyny 'młodszej” II: Hrycaj Kinga, Hańczaryk Maciej (bramkarze): Kmiecik Karol, Borowczyk Amelia, Szewczyk Kacper, Fedro Agata- Darłak Antoni, Mazur Kinga- Stefan Konrad, Płoński Paweł, Zachaczewski Tomasz, Wojtko Oliwia
Łącznie 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie wzięło udział w turnieju. Trenerem zawodników jest Piotr Augustyniak,który tak skomentował udział w turnieju:

”na początku muszę pogratulować organizatorom udanej imprezy. Od dawna staramy się biorąc pod uwagę zmiany jakie zachodzą wśród naszej młodzieży wrócić do koedukacyjnej formy gry w unihokeja. Zaczyna się to doskonale sprawdzać w formule turniejów unihokejowych jako propozycji rekreacji ruchowej. W rozgrywkach mistrzowskich trzymamy się jednak podziału na dziewczynki i chłopców. Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, aczkolwiek drużyna „starsza” trochę dłużej wchodziła na swój normalny poziom, chociaż drużyny z Trzebiatowa i Dębna zaprezentowały dobry i przyjemny dla oka unihokej oraz świetną organizację gry. Kolejny Koedukacyjny Turniej Unihokeja odbędzie się w Wierzchowie lub Mrzeżynie.”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto