Miłość T do I - Czy korespondencyjnie można stworzyć żywy teatr.

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Miłość T do I - Czy korespondencyjnie można stworzyć żywy teatr.

„Zagraj siebie samego takim, jakim nigdy nie byłeś, tak, byś zaczął być takim, jakim mógłbyś być”. J.L. Moreno

Można powiedzieć że więzienie nie jest miejscem gdzie może dziać się kultura, można powiedzieć że nic takiego nie może się udać i pewnie niektórzy mają rację. A jednak w Wierzchowie próbują zaprzeczyć tej tezie. Ważniejsze od kilku lat z powodzeniem realizowana jest sentencja J.L.Moreno.

Ostatnie dni był to czas wytężonej pracy, finalizowano nowy projekt, przedstawienie „Miłość T do I”. Dwie grupy teatralne: Grupa „Inaczej” Laboratorium Teatralne z Wałcza pod kierunkiem Macieja Łukaszewicza oraz Wierzchowska Grupa Teatralna skazanych z Zakładu Karnego w Wierzchowie pod kierunkiem mjr Macieja Słomki podjęły się dość niecodziennego zadania - przygotowania wspólnego przedstawienia na podstawie legendy celtyckiej, Tristan i Izolda.
Skazani stworzyli nowy scenariusz, gdyż archaiczny język utrudniał realizację przedstawienia. Obie grupy pracowały głównie korespondencyjnie, do wspólnych prób dochodziło sporadycznie. Końcowym efektem była premiera spektaklu „Miłość T do I” jaka odbyła się w dniu 5 kwietnia w Zakładzie Karnym. Oczom zgromadzonym, rodzicom, znajomych jak i zaproszonym gościom ukazała się historia opowiedziana na nowo, historia ludzi, ich życia i miotającymi nimi emocjami. Występ przyjęty był bardzo dobrze, nie zabrakło pochwał i gratulacji.
Jest to inicjatywa realizowana w ramach programu EKDUS - Edukacja Kulturowa Dla Umiejętności Społecznych. Program ten wspiera inicjatywy skierowane do młodych ludzi i nie tylko, rozwija ich kreatywność, zainteresowania i umiejętności. Działanie to oprócz niewątpliwych walorów wychowawczych, buduje także poczucie własnej wartości i pozwala nabyć nowe doświadczenia. Pozwala przełamywać ograniczenia i uprzedzenia, a tym samym kształtować pozytywną rzeczywistość. Wzbudza motywacje do zmian, co jest niezaprzeczalną wartością.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto