Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Jan Dymecki po perypetiach trzeci w zawodach kolarskich w Żerkowie

  • Napisane przez  Katarzyna Kibitlewska

30 kwietnia br. w Żerkowie odbyły się zawody II etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017, w których zwycięstwo odniósł Jan Dymecki. Tydzień później, 7 maja Pan Jan zamierzał startować w zawodach kolarskich w Połczynie, jednakże na etapie przygotowań do tych zawodów oraz po przeanalizowaniu trudności trasy oraz opinii lekarskiej, Pan Jan, zadecydował o rezygnacji ze startu w tych zawodach.
Po dwutygodniowym przerwie tj. 14 maja br. Pan Jan Dymecki odbył wyścig w VIII Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017 w Żarach. Losowo została mu przyznana jazda w sektorze pierwszym wspólnie z kolarską Elitą i młodzieżą.
Trasa była bardzo trudna i uciążliwa. Na czwartym i dwudziestym kilometrze miały miejsce dwie niebezpieczne kraksy, w których dotkliwych obrażeń ciała doznali zawodnicy tych kolarskich wyścigów.


Nasz czaplinecki kolarz również od początku czuł ciężar tych zawodów. Na około trzydziestym kilometrze zorientował się o defekcie tylniego koła roweru. Przy dużym podjeździe wykonując manewr zeskoku koło przestawiło się, a tarcza hamująca wykrzywiła, powodując hamowanie roweru na dotychczas przejechanym odcinku trasy.
Chociaż docierając do boxu Eurobike, awaria koła została naprawiona, to jednak, zmęczenie organizmu na hamującym rowerze spowodowały, że w trakcie trasy Pan Jan podjął decyzję o zmianie trasy z dystansu GIGA (70 km), na dystans MEGA, o długości 52 km.
Ogromne ambicje, siła walki, determinacja do ukończenia wyścigu, uplasowały naszego kolarza na III pozycji w kategorii M6.
Gratulujemy zwycięstwa i nieprawdopodobnej kondycji fizycznej oraz życzymy kolejnych udanych startów.


Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej