Ostrzeżenie: Próbują naciągnąć naszych przedsiębiorców

  • Napisał 
Ostrzeżenie: Próbują naciągnąć naszych przedsiębiorców

Od kilku godzin napływają do DSI informacje, że małe firmy w naszym powiecie otrzymują zawiadomienia o konieczności opłaty za wpis w CEDIG, czyli CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

Wypełnione dokumenty wpłaty trafiają bezpośrednio do skrzynek przedsiębiorców i opiewają na kwotę 500 zł.

Nie mają żadnych pieczątek, podpisów, za to są na nich wszystkie dane mojej firmy. Nip, REGON itp. – informuje nas jedna z mieszkanek Drawska Pomorskiego. 

Dostałam ja i trzy moje koleżanki. Wszystkie mamy działalności gospodarcze – wskazuje kolejna osoba, która otrzymała zawiadomienie o konieczności wpłaty.

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Rozwoju rejestracja w CEIDG jest całkowicie bezpłatna.

CZYTAMY

Na rynku funkcjonują firmy komercyjne przesyłające przedsiębiorcom oferty dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Wpis do tych rejestrów nie upoważnia do wykonywania działalności gospodarczej na terytorium Polski. Ma on charakter czysto informacyjny czy reklamowy. Podanie przez przedsiębiorców swoich danych takim firmom, a także wniesienie ewentualnych opłat, jest całkowicie dobrowolne.

Publikowane przez takie firmy dane nie korzystają z domniemania wiarygodności, a fakt figurowania podmiotu w takim rejestrze w żaden sposób nie świadczy o formalnoprawnym zarejestrowaniu firmy. Tworzone przez tego typu firmy ewidencje stanowią próbę powielenia ogólnodostępnych bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON.

MR nie ponosi odpowiedzialności za zawartość jakichkolwiek spisów przedsiębiorców prowadzonych przez firmy komercyjne. Zalecamy przedsiębiorcom rozwagę przed podejmowaniem współpracy z firmami oferującymi odpłatne wpisy do komercyjnych rejestrów.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto