Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Plener malarski „Nad Drawą”. Artyści przybyli z całego regionu

  • Napisane przez  DSI
Plener malarski „Nad Drawą”. Artyści przybyli z całego regionu

W sobotę,  17 lutego Drawsko Pomorskie gościło artystów nie  tylko z powiatu drawskiego, ale również i z bardziej odległych lokalizacji naszego regionu. Wszystko to za sprawą organizowanego przez Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim pleneru malarskiego „Nad Drawą”.

Mimo, że ten dzień był bardzo mokry i wcale nie przypominał zimy to artystom malarzom nie przeszkodziło to w stworzeniu pięknych prac.

Wydarzenie rozpoczęło się o 10. Rano w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego. Wszystkich powitała inicjatorka wydarzenia Natalia Szynal. Chwilę później rozpoczął się spacer nad Drawę. Artyści zwiedzili Park Chopina, oraz przeszli deptakiem w stronę przystani kajakowej i Jędrkowego Zakola.

Mimo brzydkiej pogody udało się odnaleźć inspirację i po powrocie do pracowni plastycznej w Centrum Kultury rozpoczęła się praca twórcza. Efektem tego jest kilkadziesiąt prac stworzonych podczas pleneru.

To już drugi plener orgaznizowany w ostatnim czasie. W planach są jeszcze plenery wiosenne i letnie, a później postaramy się przygotować wystawę i zaprosić wszystkich uczestników – opowiada po wydarzeniu Natalia Szynal, artystka a jednocześnie instruktor w drawskim ośrodku kultury.

Na kolejny plener w Drawsku trzeba będzie poczekać do wiosny, ale wiele osób już zapowiada swoje uczestnictwo.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej