Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

6 kg narkotyków, 230 kolizji i 3 wypadki śmiertelne. Drawska komenda podsumowała rok 2023

  • Napisane przez  Policja
6 kg narkotyków, 230 kolizji i 3 wypadki śmiertelne. Drawska komenda podsumowała rok 2023

14 lutego odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Na podsumowaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych oraz Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim. W odprawie uczestniczył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Przemysław Domagała.

Komendant Powiatowy Policji w  Drawsku Pomorskim insp. Norbert Gorzyński zaprezentował efekty pracy policjantów realizujących swoje działania na terenie powiatu w minionym roku, omówił struktury etatowe drawskiej Policji, a także przedstawił dane odnoszące się do pionu prewencyjnego, kryminalnego i ruchu drogowego.
Insp. Norbert Gorzyński w trakcie przedstawionej prezentacji multimedialnej, oprócz podania wyników w liczbach, wspomniał także o czynnikach mających wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu, jakimi były działania prewencyjne i profilaktyczne.
Komendant podkreślił, że w 2023 roku funkcjonariusze naszego powiatu zabezpieczyli ponad 6 kilogramów narkotyków i odzyskali mienie o wartości ponad 368 tysięcy złotych. Ponadto policjanci ujawnili 441 osób poszukiwanych. W roku 2023 na drogach naszego powiatu doszło do 230 kolizji oraz 26 wypadków drogowych, z czego 3 osoby poniosły śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 154 kierujących będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

6 kg narkotyków, 230 kolizji i 3 wypadki śmiertelne. Drawska komenda podsumowała rok 2023


W trakcie wystąpienia Komendant drawskiej jednostki podziękował przedstawicielom władz samorządowych i drawskiej prokuratury za współpracę i zwrócił uwagę, jak ważne jest ich wsparcie i zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.
W trakcie spotkania głos zabrał także Stanisław Cybula starosta drawski, który podziękował policjantom za codzienny trud i profesjonalizm w realizacji wspólnych zadań i wyraził satysfakcję z dotychczasowej współpracy.
Do podziękowań dla funkcjonariuszy przyłączyła się również Pani Łucja Laufer Prokurator Rejonowy w Drawsku Pomorskim, która w swoim przemówieniu podziękowała mundurowym za owocną współpracę i zaangażowanie w prowadzonych postępowaniach.
Odprawę podsumował insp. Przemysław Domagała Zastępca Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, który wyraził słowa uznania dla drawskich policjantów i wskazał przyszłe cele i zadanie jakie czekają Zachodniopomorską Policję w 2024r.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej