Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Uruchomiono farmę fotowoltaiczną w Starej Korytnicy - zdjęcia

  • Napisane przez  DSI
Uruchomiono farmę fotowoltaiczną w Starej Korytnicy - zdjęcia

W Starej Korytnicy uruchomiono elektrownię fotowoltaiczną. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie.

Nieopodal Starej Korytnicy właśnie rozpoczęła pracę wielkoskalowa farma fotowoltaiczna należąca do spółki Qair. To pierwsza taka duża farma tej firmy w Polsce.

Moc farmy to 60 MG i zajmuje powierzchnię 82 hektarów. To nie jest największa farma tej firmy. Qair aktualnie największą inwestycję realizuje w okolicach Golczewa. Tam inwestycja budowana jest na powierzchni 113 hektarów i mocy 80 MW.

Obecny na spotkaniu Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Janusz Garbacz został zaproszony do debaty dotyczącej roli gmin i powiatów w transformacji energetycznej Polski. W swojej wypowiedzi Burmistrz Kalisza Pomorskiego podkreślał, że stoi na stanowisku, że farmy mogą powstawać tylko w momencie, gdy nie godzą w potrzeby i interesy mieszkańców oraz za ich przyzwoleniem. 

Ilość energii generowanej przez panele PV odpowiadać będzie rocznemu zapotrzebowaniu około 20 tys. gospodarstw domowych. Jednocześnie inwestycja zapobiegnie emisji prawie 50 tys. ton CO2 w skali roku. Zamontowano na niej ponad 112 tys. modułów i 240 inwerterów. Obiekt jest wyposażony w osiem stacji transformatorowych, a linia wysokiego napięcia (110 kV) ma 11 km.

Zdjęcia

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej