Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  ZS KP
Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim aktywnie włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W czwartek, 10 listopada 2022 r. młodzież przystroiła klasy w narodowe barwy w ramach konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pod opieką pana Zbigniewa Jarząbka, na najlepiej przystrojoną z okazji Święta Niepodległości sale lekcyjną. O godzinie 11.11 cała szkolna społeczność odśpiewała hymn państwowy w ramach akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Odbyło się również wciągnięcie na maszt flagi Polski przez poczet flagowy złożony z uczniów klas wojskowych. Nad ceremoniałem wojskowym podczas wydarzenia czuwał nauczyciel historii, a zarazem żołnierz WOT, pan Konrad Chwastek.

W piątek 11 listopada delegacja szkoły i poczet sztandarowy uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości pod pomnikiem Pionierów Ziemi Kaliskiej. W skład delegacji weszli uczniowie oraz nauczyciele, panowie Adam Stąporek i Wojciech Sztobryń oraz dyrektor szkoły Maciej Rydzewski. Opiekunem pocztu sztandarowego był pan Sebastian Stateczny.W poniedziałek 14 listopada odbył się apel podsumowujący konkurs na najpiękniej przystrojoną z okazji Święta Niepodległości salę z udziałem uczniów  poszczególnych klas. W konkursie pierwsze miejsce zajęła klasa 2b. Podczas apelu prelekcję historyczną na temat wydarzeń z listopada 1918 r. wygłosił nauczyciel historii, pan Konrad Chwastek. Uroczystość uświetnił występ wokalistów z grupy teatralnej Klepsydra – Martyny Frańczak i Filipa Wiśniewskiego. Koordynatorką apelu była polonistka, pani Joanna Mączkowska, a prowadzącymi uczennice kasy 3a – Kornelia Ciosmak i Tatiana Smyczyńska. Regulamin konkursu oraz dyplomy dla zwycięskich w konkursie klas przygotował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Połubiak.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej