Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Czaplinek: spotkanie dotyczące budowania marki regionu w oparciu o zabytki

  • Napisane przez  DSI za Marcin Naruszewicz
Fot. Marcin Naruszewicz Fot. Marcin Naruszewicz

5 maja w Urzędzie Miejskim w Czaplinku Burmistrz Marcin Naruszewicz gościł delegację z Niemiec, Urzędu Marszałkowskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Tematem spotkania był dalszy  rozwój turystyczny naszej gminy oraz sposoby jej promowania poprzez budowanie marki regionu w oparciu o istniejące tu zabytki historyczne. 

Poruszany był temat  promocji turystyki pod względem dostępności w języku niemieckim i angielskim, jak również promowania  i reklamowania obiektów zabytkowych, noclegowych i gastronomicznych poprzez aplikacje na smartfony.

W spotkaniu uczestniczyli: Konrad Guldon - dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie, Dr Peer Schmidt Walther - niemiecki podróżnik, autor wielu przewodników turystyki żeglarskiej,  dr inż. architektury - Izabela Kozłowska z Zakładu Teorii Architektury, Historii i Konserwacji Zabytków Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Damian Greś - dyrektor Wydziału Współpracy Terytorialnej i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, Andrzej Górski -  prezes LOT Wokół Drawy, Teresa Mądzielewska - koordynator projektu „Papieski Szlak Kajakowy Drawy i Korytnicy – szansą na rozwój regionu”, Alina Karolewicz – pasjonatka historii i kultury regionu oraz gospodarz spotkania – Marcin Naruszewicz - burmistrz Czaplinka.

Cieszy mnie fakt, iż Czaplinek, może zyskać promocję za granicą i wsparcie merytoryczne tak doświadczonego zespołu – podsumował spotkanie Burmistrz Naruszewicz - Szczególne podziękowania kieruję do Aliny Karolewicz za profesjonalne przedstawienie gościom historii zabytków naszej gminy oraz Wiesławowi Giwojno  za zaprezentowanie wyremontowanego niedawno zabytkowego zegara w szkole podst. przy ul. Słonecznej.

Spotkanie było możliwe dzięki Andrzejowi Górskiemu – prezesowi Lokalnej Organizacji Turystycznej - Wokół Drawy.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej