Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tak wyglądał dzień otwarty w Zespole Szkół w Czaplinku

  • Napisane przez  Agnieszka Skonieczna
Tak wyglądał dzień otwarty w Zespole Szkół w Czaplinku

9 czerwca Zespół Szkół w Czaplinku otworzył się dla kandydatów do klas pierwszych. Po wielu miesiącach edukacji zdalnej i izolacji przyszedł czas na zaprezentowanie walorów edukacyjnych placówki nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale także bezpośrednio w samych budynkach Zespołu Szkół.

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważny jest bezpośredni kontakt, na dzień otwarty zaproszono młodzież szkół podstawowych, rodziców i nauczycieli do udziału w pokazowych lekcjach, zabawach i konkursach. W szkole zaprezentowano nieszablonowe zajęcia z matematyki, języka polskiego oraz obcego, przedmiotów ścisłych, a także zawodowych. Tak jak wiele jest uczniowskich zainteresowań i pasji, tak i oferta szkoły przygotowywana była w oparciu o zasady różnorodności i integracji młodych ludzi.

W murach Zespołu Szkół już od wczesnych godzin rannych pojawiali się uczniowie. Na ulicy Parkowej mogli uczestniczyć w zajęciach w pracowni biologiczno-chemicznej z angielskim w tle, gdzie przeprowadzano doświadczenia i wytwarzano sztuczny śnieg. Następnie udano się do sali kreatywnego copywritingu, by zastanowić się nad sztuką reklamy oraz samemu ją opracowywać. Kolejnym punktem było spotkanie z matematycznymi i geometrycznymi łamigłówkami.

Na ulicy Grunwaldzkiej także pojawiło się wiele atrakcji. Pokazano uczniom pracownie turystyki i mechatroniki, doradca zawodowy odkrywał ich indywidualne zdolności, językoznawcy zabrali w podróż po krainach geograficznych, a zawodowcy wyjaśniali tajniki takich profesji, jak: stolarz, kucharz czy ślusarz.

Ostatnim puntem programu była wizyta na ulicy Wałeckiej w budynku Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Przyszli adepci wielu kierunków, próbowali swoich sił w pracy z zastosowaniem drewna, nowoczesnych narzędzi i maszyn czy w pracowni gastronomicznej, gdzie nikt nie oparł się smakowitym aromatom potraw.

Kilka godzin świetnie zagospodarowanego czasu, bez nudy i z uśmiechem na ustach, było okazją nie tylko do pokazania wyjątkowości Zespołu Szkół, twórczych nauczycieli, nowoczesnego wyposażenia, wygodnych warunków do kształcenia, ale także momentem inicjowania relacji na przyszłość, gdyż bez wątpienia z wieloma uczniami dojdzie do kolejnego spotkania, już we wrześniu - tym razem jednak na znacznie dłuższy czas.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej