Mieszkańcy Złocieńca. Strażacy mają dla Was jeszcze 150 czujników CO. Zapraszają w poniedziałek

  • Napisane przez  DSI
Fot. OSP Złocieniec Fot. OSP Złocieniec

W poniedziałek, 30 listopada w godzinach 17-18 strażacy z OSP Złocieniec zapraszają mieszkańców gminy Złocieniec do swojej strażnicy.

Jak wiecie rozdajemy czujniki tlenku węgla z budżetu obywatelskiego. Wiec informujemy was że zostało już ostatnie 150 czujek do rozdania – powiadomili strażacy.

Po czujnik można się zgłosić do strażaków od godziny 17 do godziny 18 do strażnicy OSP Złocieniec.

Do tej pory strażacy w ramach budżetu obywatelskiego przekazali mieszkańcom miasta oraz gminy Złocieniec już 975 czujników tlenku węgla.

Czujniki tlenku węgla pozwalają wykryć bezwonnego tlenku węgla w pomieszczeniu. Tlenek węgla jest bardzo trującym gazem który nie ma zapachu i na stałe łączy się z hemoglobiną i robi to skuteczniej od tlenu około 250–300 raz. W ten sposób dochodzi do niedotlenienia tkanek, co w wielu przypadkach prowadzi do śmierci. Już wdychanie powietrza ze stężeniem 0,16% objętościowego CO, powoduje po dwóch godzinach zgon. O ile przy większych stężeniach (pow. 0,32%) pierwszymi objawami zatrucia jest silny ból głowy i wymioty, to mniejsze stężenia powodują przy względnie krótkim wdychaniu jedynie słaby ból głowy i zapadanie w śpiączkę, jednak i te stężenia powodują po dłuższym kontakcie śmierć.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto