Ruszyły dwa nowe punkty testowania na Covid 19. Jeden jest w Złocieńcu

  • Napisane przez  DSI, Małgorzata Koszur
Obraz lukasmilan z Pixabay Obraz lukasmilan z Pixabay

Uruchomione zostały dwa nowe punkty testowania na coronawirusa w województwie zachodniopomorskim. Pierwszy w Policach, a drugi w Złocieńcu (w szpitalu w Kańsku) uruchomiony został 1 grudnia.

Czynny od dzisiaj punkt poboru w Złocieńcu, został zorganizowany przez  Szpital Specjalistyczny  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Złocieńcu i testuje we wszystkie dni tygodnia od godz. 7-12.

W całym województwie jest 31 miejsc wykonywania testów w kierunku koronawirusa. Na test mogą kierować lekarze rodzinni, lekarze nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz z zakładów opiekuńczo - leczniczych i hospicjów. W przypadku pacjentów leżących i ciężko chorych, zamawiana jest karetka wymazowa. 

Miejsce punktu pobrań znajduję się przed wjazdem do Szpitala w Kańsku w oznaczonym kontenerze. GODZINY POBIERANIA WYMAZÓW 07:00 - 12:30 PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU. Rejestracja na wymaz wyłącznie telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 - 14:35, pod numerem 94 367 12 22 wew. 101. Punkt pobrań pobiera wymazy od osób, które będą mieć wystawione zlecenie na wykonanie testu, a w przypadku osób które takiego zlecenia nie posiadają, istnieje możliwość realizacji testu na zasadach komercyjnych w kwocie 500,00 zł. Płatność odbywać się będzie w punkcie pobrań, gdzie zostanie wystawiony druk potwierdzający wpłatę (KP). Odbiór faktury/paragonu będzie możliwy w dniu następnym roboczym lub istnieje możliwość wysyłki na podany adres e-mail- poinformował Dyrektor SPZOZ Szpitala Specjalistycznego MSWiA

Testy na obecność koronawirusa na zlecenie lekarza systemu są bezpłatne! Ich wykonanie finansuje NFZ

Badanie należy wykonać jak najszybciej. Na co najmniej dwie godziny przed badaniem nie wolno nic jeść, pić, żuć gumy, płukać ust i nosa, przyjmować leków ani palić.

Od dnia następującego po dniu zlecenia testu, obowiązuje 10 dniowa kwarantanna; można ja opuścić tylko na czas wykonania testu. Jeżeli wynik testu jest negatywny, zwolnienie z kwarantanny jest automatyczne.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL. W razie braku nr PESEL, lekarz wpisuje na zleceniu np. serię i nr paszportu.

O ile to możliwe, do punktu pobrań należy przyjechać własnym samochodem. Na miejscu należy pozostać w samochodzie i stosować sie do zaleceń 

W większości punków pobrań pomagają żołnierze: z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Inspektoratów Wsparcia Sił zbrojnych, a także z Wojsk Obrony Terytorialnej. Spośród 178 żołnierzy pomagających w punktach testowania, 30 ma różne specjalności medyczne; pozostali udzielają wsparcia logistycznego.

Wykaz miejsc, gdzie można wykonać bezpłatny test w kierunku Covid-19 znajduję sia na stronie internetowej ZOW NFZ i jest na bieżąco aktualizowany.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto