Ściernice do metalu, aluminium, czy drewna - co warto o nich wiedzieć?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Ściernice do metalu, aluminium, czy drewna - co warto o nich wiedzieć?

Przy wyborze narzędzi najważniejsze jest to, aby były one odpowiednio dobrane do rodzaju pracy, którą z założenia mają wykonywać, oraz żeby pasowały do posiadanych już urządzeń tak, aby można było możliwie najbardziej ułatwić i zautomatyzować swoją pracę. Jak wybierać ściernice do szlifierek? Czy ściernice do metalu będą nadawać się do pracy z drewnem? Jaki rodzaj ściernicy wybrać, aby mieć na własność uniwersalne urządzenie sprawdzające się w wielu sytuacjach?

Ściernice do szlifierek - jakie wybrać?

Istnieje bardzo wiele rodzajów ściernic, czy materiałów, których używa się do ich produkcji. To, czym pokryta jest konkretna ściernica, zależy głównie od jej przeznaczenia do konkretnych zadań. Zależnie od tego, czy ma ona pracować z drewnem, metalem, czy innym materiałem, powinna mieć odpowiednią do tego fakturę. Będzie miało to wpływ na widoczne efekty pracy - jeśli dla przykładu tam, gdzie potrzebne są ściernice do metalu, użyje się tych przeznaczonych do pracy z ceramiką czy drewnem, mogą one okazać się po prostu zbyt delikatne. Z drugiej strony przy pracy z delikatnym materiałem, przystosowane do wymagającej pracy ściernice do aluminium mogą spowodować więcej szkód, niż faktycznego pożytku.

Najpopularniejsze ściernice do szlifierek pokryte są elektrokorundem, który dobrze sprawdza się przy pracy z twardymi materiałami takimi jak metal. Jeśli mają one być przeznaczone do wyrównywania trudno dostępnych powierzchni jak dla przykładu niewielkie spawy, warto zastanowić się nad ich kształtem, który na to pozwoli. Ściernice do drewna zazwyczaj wykonuje się z syntetycznego diamentu.

Ściernice do szlifierek i ich rodzaje

Najpopularniejsze rodzaje ściernic to talerzowe trzpieniowe ściernice do szlifierek, które świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju pracach wykończeniowych. Są one dość uniwersalne, jedyne, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie, to odpowiedni rozmiar końcówki. Choć mogą one być często montowane nawet do wiertarki, jeśli końcówka nie będzie pasować do urządzenia, z remontu nic nie będzie.

Warto także przyjrzeć się dokładnie ściernicom talerzowym - to one doskonale nadają się do wygładzania metalowych powierzchni, czy wykańczania własnoręcznie tworzonych rzeczy drewnianych w warsztacie. Więcej na temat ich właściwości można dowiedzieć się w obszernym artykule pod adresem https://www.sucha24.pl/component/k2/item/13925. Na stronie https://nowagazeta.pl/artykul/sciernice-trzpieniowe/1016362 można natomiast przeczytać przydatne wskazówki na temat doboru ściernic trzpieniowych.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto