Elegancki i praktyczny zegarek - na co warto zwrócić uwagę?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Elegancki i praktyczny zegarek - na co warto zwrócić uwagę?

Estetyczny i wygodny zegarek to akcesorium, które znakomicie dopełnia zarówno męskiego, jak i kobiecego wizerunku. Sprawdź, jak dobrać zegarek do swoich potrzeb oraz jakie marki zegarków oferują w tym sezonie najciekawsze modele.

  1. Jak wybrać zegarek na rękę?
  2. Swatch - zegarki
  3. Zegarki Diesel

Jak wybrać zegarek na rękę?

Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnego modelu dobrze jest zastanowić się, czego oczekujesz od swojego zegarka, w jakich warunkach będzie on użytkowany, jaki styl ci odpowiada oraz czy potrzebujesz dodatkowych funkcji.

Styl i przeznaczenie

Zegarki damskie i męskie są dostępne w przeróżnych stylach, od klasycznego, przez vintage czy smart casual, aż po sportowy. Przed zakupem zastanów się, gdzie i kiedy będziesz nosić zegarek (do pracy, na biznesowe spotkania, a może jako dodatek do sportowego ubioru?) oraz jaka stylistyka odpowiada ci najbardziej.

Marka

Nie musisz wydawać majątku, ale dobrze jest wybrać solidny zegarek, który nie zepsuje się po tygodniu i będzie działał dokładnie. Do godnych polecenia marek, które z pewnością spełnią twoje wymagania, a także nie zrujnują ci portfela, można zaliczyć na przykład szwajcarski Swatch czy amerykańskie zegarki Diesel.

Rodzaj mechanizmu

Obecnie na rynku dostępne są zegarki mechaniczne (nakręcane), automatyczne, kwarcowe, solarne i hybrydowe. Typ mechanizmu warunkuje dokładność zegarka i sposób jego użytkowania, dlatego przed wybraniem konkretnego modelu warto zapoznać się z charakterystyką każdego z rodzajów.

Tarcza i koperta

Kształt i wygląd tarczy oraz koperty w dużej mierze wpływają na to, jak prezentuje się cały zegarek. Znajduje się tam także wizualna reprezentacja wielu dodatkowych funkcji, takich jak datownik czy wskazanie fazy Księżyca. Najpopularniejsze są modele z tarczami kwadratowymi, okrągłymi i owalnymi.

Bransoleta lub pasek

Pasek lub bransoleta zegarka wpływają na jego wygląd, trwałość i funkcjonalność. W zegarkach klasycznych najczęściej spotyka się paski i bransolety skórzane lub metalu, natomiast w zegarkach sportowych najbardziej popularne są te wykonane z silikonu albo innych tworzyw sztucznych.

Odporność na trudne warunki

W zależności od potrzeb możesz wybrać zegarek, który będzie wodoszczelny, chroniony przed nagłymi zmianami temperatury czy niewrażliwy na uderzenia i zarysowania. Generalnie zwykle bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia są zwykle zegarki sportowe, jednak nie jest to regułą.

Dodatkowe funkcje

W zegarkach można znaleźć wiele dodatkowych funkcji, takich jak tachometr, stoper, alarm czy kalendarz. Wybór zależy od potrzeb i upodobań użytkownika, jednak warto pamiętać, że większa ilość funkcji zazwyczaj wiąże się z wyższą ceną.

Swatch - zegarki

Swatch to szwajcarska marka zegarków, która słynie z nietuzinkowego designu i bezkompromisowej jakości produkowanych urządzeń. Zegarek Swatch to doskonały wybór dla osób, które lubią wyróżniać się w tłumie i zawsze wybierają najwyższej klasy rozwiązania.

Zegarki Diesel

Amerykańskie zegarki diesel cechują się charakterystycznym, lekko ekstrawaganckim stylem, który będzie znakomicie pasował do osób pragnących wyrazić siebie poprzez noszone akcesoria i dodatki.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto