Kredyt konsolidacyjny - gdzie najlepiej szukać?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Kredyt konsolidacyjny - gdzie najlepiej szukać?

Kredyt konsolidacyjny jest wyjątkowym produktem bankowym. To zobowiązanie, którego istotą nie jest otrzymanie środków pieniężnych, ale z całą pewnością wspiera finansowo kredytobiorcę. Czym jest kredyt konsolidacyjny, kiedy warto zaciągać takie zobowiązanie i kiedy staje się rzeczywiście opłacalne? Kompendium w tym zakresie przedstawiamy poniżej.

Kredyt konsolidacyjny (porównaj wszystkie oferty na Totalmoney.pl) zaciągany jest w celu połączenia co najmniej dwóch zobowiązań kredytowych, jakie zostały wzięte w tym samym albo konkurencyjnych względem siebie instytucjach bankowych. Po co w ogóle łączyć kredyty? Kredytobiorca zyskuje dzięki takiej operacji sporo atutów. Przede wszystkim, nowy, połączony kredyt udzielany jest na nowych, a więc na lepszych warunkach, dzięki czemu klient banku może nie tylko odzyskać płynność finansową, ale również generować oszczędności. Lepszy kredyt konsolidacyjny oznacza niższe koszty kredytowe, niższe raty albo rozłożenie płatności w dłuższym okresie, dzięki czemu comiesięczne płatności stają się mniejsze. Co więcej, odzyskując płynność finansową, klient może liczyć na dodatkowe środki, może na przykład zaciągnąć kredyt gotówkowy, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Czy każdy może wziąć kredyt konsolidacyjny?

Okazuje się, że dzisiaj większość banków oferuje kredyt konsolidacyjny. Gdzie najłatwiej dostać takie zobowiązanie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda oferta dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Banki komercyjne konkurują ze sobą i dzisiaj pewne jest, że tego rodzaju połączenie kredytów realizowane jest na atrakcyjnych warunkach.

Wiadomo na pewno, że nie każdy może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Instytucje bankowe za każdym razem weryfikują przecież zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów. Generują raport BIK, sprawdzają historię kredytową, żądają zaświadczenia o zarobkach. Jeśli na przyszłym kredytobiorcy ciążą zaległości, raczej nie ma szans na otrzymanie tego rodzaju produktu kredytowego. Za każdym razem instytucja bankowa musi minimalizować ryzyko kredytowe, spłaca przecież zobowiązania, które w przeszłości zaciągnąć klient i ustanawia jeden, połączony produkt na lepszych warunkach. Musi mieć więc pewność, że kredytobiorca jest wypłacalny.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Są dwie opcje, które trzeba wziąć pod uwagę. Niektórzy twierdzą, że bardziej łaskawym okiem na klienta patrzy bank, z którym kredytobiorca już współpracował. Patrząc jednak na walkę konkurencyjną pomiędzy tymi instytucjami, można uznać, że jednak łatwiej i na lepszych warunkach kredyty konsolidacyjne otrzymują całkiem nowi klienci. Nie ma więc w tym przypadku reguły.

Gdzie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?

Dobry kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie opłacalne pod względem kosztowym, a więc tańsze niż spłata kredytów przed ich połączeniem. Kredytobiorca powinien patrzeć nie tylko na wysokość raty, ale też czas spłaty, oprocentowanie i wszelkie inne koszty, w tym prowizję czy warunki wcześniejszej spłaty. Może okazać się, że finalnie zapłaci więcej, niż przebiegało regulowanie płatności na dotychczasowych zasadach.

Na szczęście istnieją dobre narzędzia, dzięki którym udaje się wybrać kredyt konsolidacyjny. Gdzie najlepiej? Na to i inne pytania odpowie z całą pewnością ranking kredytów konsolidacyjnych. To zestawienie, jakie można bez problemu wyszukać w sieci, wpisując hasło typu "kredyt konsolidacyjny - gdzie najtaniej" albo "najlepsze kredyty konsolidacyjne czerwiec 2020".

Aby potencjalny klient banku mógł wybrać rzeczywiście najlepszy kredyt konsolidacyjny, a więc dopasowany do indywidualnych preferencji, musi znaleźć ranking aktualny, najlepiej z bieżącego miesiąca oraz ujmujący parametry, które mają kluczowe znaczenie. Najlepiej, jeśli rankingi publikowane są na niezależnych portalach o tematyce bankowej.

W takich porównaniach znajdują się najważniejsze kryteria, które mówią o atrakcyjności i opłacalności zobowiązań konsolidacyjnych. Znaczenie ma oprocentowanie, prowizje, czas trwania współpracy z nowym bankiem, inne opłaty czy wysokość comiesięcznej raty i możliwość zaciągnięcia dodatkowych środków.

Pamiętajmy, że rankingi kredytów konsolidacyjnych nigdy nie wskażą konkretnych ofert, ale jedynie te szacowane. Wiele zależy przecież od wartości zobowiązań, jakie chce skonsolidować klient, jego zdolności kredytowej czy polityki kredytowej, jaką prowadzi bank. Z całą pewnością takie zestawienie wspiera jednak w wyborze najbardziej korzystnej oferty, a już na pewno pomaga poznać aktualny rynek ofert konsolidacji.

Kolejnym narzędziem, z którego również warto korzystać, jest kalkulator kredytowy. Ten szacuje koszty kredytowe, uwzględniając ogólną ofertę danego banku oraz wartości zobowiązań, które mają podlegać połączeniu. Kalkulator kredytowy także można znaleźć bez problemu w internecie.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto