PrestaShop - idealne oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
PrestaShop - idealne oprogramowanie do tworzenia sklepów internetowych

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga od przedsiębiorcy wprowadzania ciągłych modyfikacji, które ułatwią klientom korzystanie ze strony. Idealnym rozwiązaniem do tego typu działań będzie PrestaShop. Co to jest i dlaczego warto zainwestować w to oprogramowanie?

  1. PrestaShop - co to jest?
  2. Podstawowe funkcje oprogramowania
  3. Dlaczego warto zainwestować w PrestaShop - główne zalety oprogramowania

PrestaShop - co to jest?

PrestaShop to idealnie opracowany skrypt pozwalający z łatwością stworzyć i administrować sklepem internetowym. Dzięki niemu można stworzyć swoją witrynę właściwie od zera. Oprogramowanie to działa na zasadzie Open Software License w wersji 3.0. Bardzo dużo osób korzysta z tego skryptu, dlatego udało się stworzyć silnie rozbudowaną społeczność. Dzięki temu użytkownicy mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami na różnych forach. Nowi użytkownicy z łatwością znajdą zatem odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. 

Podstawowe funkcje oprogramowania

Oprogramowanie typu PrestaShop posiada bardzo dużą liczbę szablonów. Dzięki temu każdy może zaprojektować swój sklep internetowy zgodnie ze swoimi preferencjami. Według ostatnich danych, w bazie znajduje się ponad 2000 szablonów. Kreatywne osoby na pewno ucieszą się, ponieważ mają szansę stworzenia własnego, indywidualnego projektu. Wszystkie dostępne moduły wyposażone są w zintegrowany system płatności. Dodatkowo połączone są z firmami logistycznymi. Nasi klienci mają również szansę śledzenia przesyłki. Właściciele mogą również wprowadzić powiadomienia SMS, na przykład gdy zamówienie zostało wysłane. Ta pełna kontrola nad każdym etapem procesu sprzedaży to jeden z największych atutów oprogramowania.  Przedsiębiorcy prowadzący sklepy w internecie za pomocą oprogramowania mogą również tworzyć systemy rabatowe. Użytkownicy mają również szansę pisania komentarzy. Dużym atutem PrestaShop jest możliwość wyboru różnych języków. Skrypt korzysta bowiem z 41 języków. Dzięki temu możemy rozwijać biznes w wielu krajach, nie tylko w Polsce. Co za tym idzie, właściciele sklepu mają szansę wprowadzić płatności w różnych walutach. Oczywiście opcja płatności online jest już dostępna od kilku lat. W Polsce najpopularniejsze formy płatności to PayPal, Przelewy24 czy PayU. Podczas zakupów jesteśmy w stanie wystawić klientom fakturę VAT w formacie PDF. PrestaShop korzysta także z optymalizacji pod kątem SEO. Wpływa to na pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce Google. Skryt obsługuje kanały RSS. Daje możliwość tworzenia newslettera, tagowania produktów. Warto także wprowadzić możliwość porównywania cen kilku produktów jednocześnie. W sumie PrestaShop oferuje właścicielom ponad 300 różnych funkcji. 

PrestaShop cały czas się rozwija. Tworzone są nowe moduły, które są odpowiedzią na ciągle pojawiające się nowe wymagania użytkowników. 

Dlaczego warto zainwestować w PrestaShop - główne zalety oprogramowania

PrestaShop to przede wszystkim powszechnie dostępne oprogramowanie. Dlatego każdy ma możliwość stworzenia swojego idealnego sklepu internetowego. Największą zaletą niesamowita różnorodność opcji i modułów. Jest nich ponad 3,5 tysiąca. Panel administracyjny jest bardzo prosty w użyciu i intuicyjny. Dlatego obsługa sklepu nawet dla osób początkujących to przysłowiowa "bułka z masłem". Skrypt jest wydajny i nie wymaga posiadania rozbudowanego serwera. PrestaShop jest responsywnym oprogramowaniem. Oznacza to, że można z niego korzystać na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach czy nawet telefonach komórkowych. Dzięki temu wszystkie zmiany z łatwością wprowadzimy na przykład podczas podróży, kiedy nie możemy używać laptopów.  

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto