Jarmark średniowieczny w Żółtem prawdopodobnie we wrześniu

  • Napisane przez  DSI
Jarmark średniowieczny w Żółtem prawdopodobnie we wrześniu

Jarmark Średniowieczny w Żółtem odbywał się w lipcu. O ostatnim pisaliśmy tutaj. W tym roku odwołano już wiele imprez. Także i organizacja jarmarku nie była pewna. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, który jest organizatorem wydarzenia właśnie poinformował, że planuje zmianę terminu i jarmark może odbyć się we wrześniu. Możliwe jest to dzięki wsparciu drawskiego ratusza.

Komunikat:

Ze względu na obowiązujące obecnie ograniczenia związane z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego tegoroczny jarmark średniowieczny w Żółtem nie będzie mógł odbyć się pierwotnie założonym terminie tj. 11 lipca br. Nie odwołujemy jednak tego niezwykle popularnego wydarzenia. Dzięki dotacji celowej z budżetu gminy Drawsko Pomorskie na pokrycie wkładu własnego nie rezygnujemy z organizacji jarmarku i o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, zorganizujemy go we wrześniu tego roku. Przypomnijmy, że projekt „Od Wyspy Świętych Koni do drawskiej suity" – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny jarmark - uzyskał  dofinansowanie w wysokości 43 tysięcy złotych z programu EtnoPolska 2020 realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W chwili obecnej oczekujemy na podpisanie umowy o dofinansowanie z instytucją zarządzającą.

W trakcie Jarmarku odbędą się prezentacje, pokazy edukacyjne, warsztaty i zajęcia interaktywne utrwalające i upowszechniające tradycje kultury ludowej wśród dzieci i młodzieży, osób dorosłych jak też osób niepełnosprawnych. Szczególny nacisk położony zostanie na lokalne dziedzictwo historyczne okresu średniowiecza. Wszystkie te elementy mają na celu zapoznanie mieszkańców z przejawami spuścizny kulturowej regionu. Założeniem jarmarku oraz poprzedzających go warsztatów jest wzmocnienie tożsamości społeczności lokalnej w oparciu o miejscowe dziedzictwo kulturowe i przejawy kultury materialnej, wewnętrzna integracja społeczności w oparciu o przejawy lokalnej kultury tradycyjnej i ludowej oraz budowanie poczucia dumy z miejsca pochodzenia.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto