Po dwóch latach do miejscowości Żółte powrócił Jarmark Średniowieczny - fotorelacja

  • Napisane przez  DSI
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Mieszkańcy naszego regionu mogli po raz kolejny wziąć udział w wydarzeniu promującym rybactwo. Po dwóch latach do miejscowości Żółte powrócił Jarmark Średniowieczny. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zorganizował w 13 lipca imprezę pn. "Jarmark średniowieczny- tradycje rybackie u Słowian", na którą uzyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.
W ramach imprezy dobyły się m.in.: pokazy historyczne i rycerskie, parada średniowieczna, uliczne widowiska jarmarczne dla dzieci, koncert muzyki dawnej, wspólna nauka tańca dawnego, średniowieczne jadło i potrawy z ryb, dawne rzemiosła, warsztaty rybackie, rękodzielnicze i artystyczne, koncerty i wspólna zabawa.

W działania Ośrodka Kultury włączyli się aktywnie mieszkańcy Sołectwa Żółte, którzy współorganizowali stoiska, wspierali prace, a także promowali wydarzenie.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Celem operacji jest zachowanie i propagowanie rybackiego dziedzictwa kulturowego poprzez przekazanie wiedzy o tradycjach rybackich u Słowian, popularyzacje spożycia ryb, podniesienie poziomu spożycia ryb oraz propagowanie ich zakupu bezpośrednio od regionalnych dostawców poprzez organizację jarmarku.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto