Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Drawsku Pomorskim

W piątek 12 lipca mieszkańcy Drawska Pomorskiego mieli zaszczyt gościć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Wizyta została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim przy współudziale gminy Drawsko Pomorskie.

Spotkanie rozpoczęło się w budynku Starostwa Powiatowego, skąd wraz z Prezydentem wszyscy goście udali się do parku Fryderyka Chopina na spotkanie z mieszkańcami.

Prezydent został powitany głośną owacją oraz polonezem w wykonaniu zespołu tanecznego Diabaz z Drawska Pomorskiego.W trakcie swojego przemówienia Prezydent poruszył bardzo istotne problemy związane z regionem, powiedział: cyt. „Wiem, że zmagacie się Państwo z wielkimi problemami od samego początku lat 90. Niezwykły wstrząs, jaki przeżyły te ziemie na zachodzie Polski, kiedy, można śmiało powiedzieć, zamordowano Państwowe Gospodarstwa Rolne... Ilu ludzi straciło wtedy pracę, sens życia, zeszło na manowce, dla ilu źle to się skończyło?” .

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda zwrócił się również do władz samorządowych i podziękował za współpracę w zakresie zniesienia gminy Ostrowice.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto