Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Drawsku Pomorskim

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w piątek, 12 lipca Drawsko Pomorskie. Wizytę w Drawsku Pomorskim organizowało Starostwo Powiatowe przy wsparciu drawskiego ratusza.
Wizyta rozpoczęła się od spotkania głowy państwa z władzami samorządowymi z całego powiatu i trwała prawie godzinę.
Później Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Drawska Pomorskiego. Wcześniej odwiedził mieszkańców w Szczecinku.
Wystąpienie Prezydenta RP poprzedził występ zespołu tanecznego Diabaz.


Prezydent w swoim wystąpieniu mówił m.in. o programach socjalnych realizowanych przez rząd. Chwalił również walory turystyczne regionu oraz wspomniał o poligonie drawskim oraz obecności żołnierzy amerykańskich.
Odniósł się do sytuacji społecznej Polaków:


Najważniejsze jest dla mnie to, żeby polska rodzina - gdy będę kończył swoją prezydencką służbę - mogła powiedzieć: "tak proszę pana, żyje się nam lepiej, niż wtedy, gdy pan zaczynał". To będzie dla mnie największa satysfakcja. Oznaczać to bowiem będzie, że rodziny mają więcej pieniędzy, żyje się im wygodniej i bezpieczniej, bo nie muszą się martwić o swoją codzienną egzystencję.

W trakcie swojego wystąpienia w Parku Chopina uspokajał rolników, że w razie suszy nie zostaną bez wsparcia. W wystąpieniu Andrzej Duda zwrócił się także do władz samorządowych i podziękował za współpracę w zakresie zniesienia gminy Ostrowice. Na zakończenie Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Viva Battuta!" zagrała wiązankę utworów. 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto