Kredyt dla prawników na specjalnych zasadach

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Kredyt dla prawników na specjalnych zasadach

Jeśli pracujesz jako prawnik i masz kłopot ze zdobyciem dodatkowych środków na otwarcie działalności lub aktualne wydatki związane z pracą zawodową, w tym tekście znajdziesz podpowiedź jak w łatwy sposób zdobyć dodatkowe fundusze na potrzeby zawodowe.

Zawód prawnika zalicza się do grona wolnych zawodów, które są szczególnie traktowane przez instytucje finansowe. Dzięki temu można uzyskać dogodną formę kredytu i wiele innych udogodnień z nim związanych, przeznaczonych tylko dla tej uprzywilejowanej grupy. Poniżej więcej szczegółów.

Lepsze warunki kredytowe dla prawników

Najważniejsze jest sprecyzowanie, kto w świetle polskiego prawa zasługuje na miano wykonawcy wolnego zawodu.

Sprawę tę rozstrzyga konkretny zapis prawny znajdujący się w Kodeksie Spółek Handlowych, który podaje konkretne wolne zawody.

A zatem do przedstawicieli wolnych zawodów możemy zaliczyć m.in. prawników, radców prawnych, architektów, lekarzy, aptekarzy, rzeczoznawców majątkowych, doradców podatkowych itd.

Czym tak naprawdę różni się wolny zawód od innych? Najczęściej chodzi o sposób wykonywania pracy. Praca osób na takich stanowiskach nie jest objęta tradycyjną umową. Często również osoby wykonujące wolne zawody, mają własną działalność.

Taka forma zatrudnienia bardzo interesuje instytucje finansowe, które w przedstawicielach wolnych zawodów upatrują idealnych klientów.

Osoby wykonujące wolny zawód a w szczególności zawód zaufania społecznego, cieszą się większym zaufaniem również w bankach. Zawód jaki wykonują raczej zawsze będzie potrzebny więc nie muszą się obawiać o utratę pracy bądź kłopoty finansowe.

Instytucje finansowe zdają sobie sprawę, że taki klient będzie zapewne w stanie spłacić kredyt i nie będzie zalegał z ratami.

Zwykle osobom pracującym, przyznawany jest kredyt w wysokości maksymalnie 150 tys. złotych.

Wykonujący wolny zawód już na starcie mogą otrzymać kredyt (w tym także prawnicy) w wysokości 200 tys. złotych.

Zalet jest więcej. Prawnicy najpewniej otrzymają niższe oprocentowanie i nie będą potrzebowali poręczycieli.

Do tego przedstawiciele wolnych zawodów, mogą liczyć na krótszy czas rozpatrywania wniosku o kredyt i czeka ich zdecydowanie mniej formalności.

Czym charakteryzuje się kredyt dla wolnych zawodów?

Przeglądając oferty kredytowe dla wolnych zawodów, można znaleźć wiele możliwości. Jednakże najczęściej możemy spotkać się z pożyczkami dla firm.

Tego typu kredyt, który otrzymuje osoba wykonująca wolny zawód i mająca własną działalność, nazywamy kredytem firmowym.

Można go przeznaczyć np. na wyposażenie biura, remont, zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, artykułów biurowych czy zakup auta niezbędnego do prowadzenia działalności.

Który bank wybrać?

Największym problemem kredytobiorców będzie wybór odpowiedniego banku i oferty.

Aktualnie ofert kredytów dla przedstawicieli wolnych zawodów jest mnóstwo, jednak bardzo się one różnią i należy poświęcić sporo czasu by wszystkie sprawdzić a następnie porównać.

Z całą pewnością nie jest to łatwa decyzja i może nam nastręczyć wiele stresu. W związku z tym najlepiej jest zwrócić się o fachową poradę do profesjonalistów z KredytyWolneZawody.pl, którzy specjalizują się w doradztwie kredytowym i bankowym dla osób wykonujących wolne zawody.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto