Patelnia miedziana dla szybszego i zdrowszego gotowania

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Patelnia miedziana dla szybszego i zdrowszego gotowania

Odżywianie to jedna z podstawowych potrzeb każdego żyjącego organizmu. W przeciwieństwie jednak do zwierząt ludzie opanowali sztukę gotowania, która pozwala spożywanie tysięcy różnorodnych produktów i przyrządzania ich tak, jak się lubi. Pyszne jedzenie potrafi być jednak zgubne - szczególnie tłuszcz nadmiernie używany podczas pieczenia i smażenia może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Jak gotować lub smażyć szybko, ale jednocześnie zdrowo? Warto wyposażyć swoją kuchnię na przykład w patelnię miedzianą, która posiada wyjątkowe właściwości.

Jak działa miedź?

Miedź jest metalem, który stosowany był do przechowywania i przyrządzania jedzenia już kilka tysięcy lat temu. Z czasem trwalsze i łatwiejsze w produkcji naczynia wyparły miedziane garnki i dzbanki. Na szczęście materiał ten wraca do łask, szczególnie ze względu na pozytywne oddziaływanie na organizm. Wielu naukowców i ekspertów potwierdza dobroczynny wpływ miedzi. Jak donoszą badania, szczególnie picie wody z miedzianych naczyń poprawia działanie układu trawiennego, serca i skóry, a także zapobiega stanom zapalnym oraz anemii. Miedź jest też przede wszystkim antybakteryjna.  Może zatem warto wymienić przynajmniej kilka swoich naczyń na miedzianą patelnię, garnek i dzbanek?

 

Atuty miedzi w kuchni

Poza dobroczynnym działaniem miedzi na zdrowie, atutem tego rodzaju naczyń jest ich błyskawiczne nagrzewanie i równomierne rozprowadzanie ciepła. Miedziane naczynia pozwalają na przygotowywanie potraw znacznie szybciej, niż na przykład w klasycznych garnkach wykonanych ze stali lub żeliwa. Ponadto, cząsteczki miedzi wykazują działanie nieprzywierające w stopniu o wiele wyższym niż np. teflon. Dzięki temu decydując się na patelnię miedzianą możesz przygotowywać potrawy nie tylko szybciej ale i przy użyciu znacznie mniejszej ilości tłuszczu. Smarowanie powierzchni smażącej oliwą lub olejem może się okazać zbędne podczas przygotowywania wielu potraw.

 

Wyjątkowa patelnia miedziana

Jeśli myślisz nad wymianą naczyń w swojej kuchni, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na patelnię miedzianą Starlyf Copper Pan, która cieszy się coraz większą popularnością. Naczynie to wykonane jest z połączenia aluminium i miedzi. Aluminiowa obudowa zapewnia niezwykłą lekkość i wygodę użycia, natomiast wewnętrzna powłoka miedziana dba o to, aby przygotowywane przez Ciebie posiłki były doskonale uduszone lub wysmażone bez zbędnego tłuszczu. Patelnia ta z całą pewnością znajdzie zastosowanie w Twojej kuchni i sprawi, że pokochasz naczynia z miedzi.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto