Produkcja filmów promocyjnych – od czego zależy jej cena?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Produkcja filmów promocyjnych – od czego zależy jej cena?

Ile powinny kosztować profesjonalne filmy reklamowe? Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Wiadomo za to, jakie czynniki wpływają na ostateczny koszt realizacji filmów promocyjnych. Warto zatem dowiedzieć się, od czego zależy cena wyprodukowania reklamy video i jak obniżyć wydatki przeznaczone na ten cel.

Skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy filmowej

Samodzielne nakręcenie filmu reklamowego jest oczywiście najtańszą opcją, lecz efekt takiej decyzji najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Lepiej więc skorzystać z usług profesjonalistów. Wykwalifikowane ekipy zainwestowały sporo w swoją wiedzę, wysokiej klasy sprzęt i odpowiednio przygotowanych ludzi. Nie dziwi więc fakt, że w zamian za swoją pracę oczekują wynagrodzenia adekwatnego do włożonego wysiłku i zaprezentowanych umiejętności.

Nie należy oszczędzać na opłacaniu ekipy filmowej. Jeden gorszy element może pogrążyć cały efekt. Jeżeli interesuje nas produkcja filmów promocyjnych, Wrocław, Kraków, Warszawa i każde większe miasto jest obszarem działania profesjonalnych studiów. Niektóre z nich działają na terenie całego kraju. Warto porównywać zakres oferty i cenniki. Konkurencja jest całkiem spora, dlatego z pewnością uda się znaleźć zespół świadczący swoje usługi za przystępną cenę.

Pośrednicy

Przy określaniu kosztów produkcji filmów promocyjnych istotne jest również to, czy nawiązuje się współpracę bezpośrednio z ekipą filmową, czy też z agencją marketingową pośredniczącą w procesie tworzenia klipu. Cena realizacji w tym przypadku może wzrosnąć nawet o 30-40%. Kontakt przez pośrednika utrudnia też komunikację, co wpływa na jakość współpracy i jej efekty. Lepiej zatem zwrócić się bezpośrednio do konkretnego studia.

Cena sprzętu

Profesjonalne ekipy realizujące filmy reklamowe dysponują szeroką gamą narzędzi i nowoczesnym sprzętem. Są wyposażone tak, by jak najsprawniej wyprodukować zlecony klip. Wykorzystanie profesjonalnego sprzętu o najwyższej jakości kosztuje więcej, lecz owocuje lepszym rezultatem niż posługiwanie się słabymi mikrofonami czy jednym obiektywem. Szukasz studia filmowego dysponującego nowoczesnymi urządzeniami do rejestracji audio i video? Wejdź na stronę https://flipside.pl i sprawdź ofertę.

Czas i miejsce

Liczba dni zdjęciowych oraz miejsce realizacji również wpływają na to, ile kosztuje produkcja filmów promocyjnych. Ważne jest to, czy nagrania odbędą się w studiu czy w terenie, a jeżeli w terenie, to czy wewnątrz budynku czy w plenerze. Na koszt realizacji filmów reklamowych wpływa też liczba lokalizacji, które chce się pokazać w klipie i jakie odległości należy pokonać między nimi. Transport ekipy i sprzętu to kolejny koszt. Szacując cenę realizacji, trzeba uwzględnić także to, z ilu scen będzie składać się film.

Rekwizyty i dodatki

W obliczeniach kosztów produkcji filmów reklamowych warto wziąć pod uwagę również nakłady poświęcone na kostiumy, rekwizyty, scenografię i charakteryzację. Aby wszystko w klipie wyglądało idealnie, najlepiej zdać się na zasoby i umiejętności profesjonalnej ekipy.

Aktorzy i statyści

Znane twarze i celebryci przyciągają uwagę i nierzadko są autorytetami w danej dziedzinie, dlatego mogą skuteczniej sprzedawać produkty. Ich opłacenie niestety sporo kosztuje. Trzeba też wiedzieć, że doświadczeni aktorzy mają większe gaże niż naturszczycy i statyści, ale dzięki ich obecności na planie praca przebiega sprawniej.

Postprodukcja

Procesy obróbki video są bardzo zróżnicowane. Należy do nich montaż, udźwiękowienie, korekcja kolorów czy dodanie efektów specjalnych. Niektóre klipy wymagają prostych elementów graficznych. Inne filmy to stworzone od podstaw animacje reklamowe. Od tego, ile czasu i pracy wymaga postprodukcja, zależy więc ostateczny koszt filmu.

O wydatkach na produkcję filmów promocyjnych decyduje też wykorzystana muzyka. Istnieją bezpłatne bazy muzyki. Dodane do nich utwory można za darmo zastosować do celów komercyjnych. Jeżeli wśród nich nie uda się znaleźć odpowiedniej muzyki, trzeba liczyć się z koniecznością zakupu melodii i licencji umożliwiającej legalne odtwarzanie reklamy.

Produkcja filmów promocyjnych może być bardziej lub mniej kosztowna. Na jej ceny wpływa czas i miejsce realizacji zdjęć, praca wykonana w postprodukcji, wykorzystana muzyka, obsada oraz zastosowane rekwizyty i inne elementy wzbogacające klip. O kosztach decyduje też współpraca z profesjonalistami wykorzystującymi nowoczesny sprzęt oraz pośrednictwo agencji marketingowej. Jeżeli uwzględni się w swoich obliczeniach wszystkie te czynniki, uda się celnie oszacować wydatki wiążące się z produkcją filmów reklamowych.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto