Historia miejscem pisana

  • Napisane przez  Maciej Słomka
Historia miejscem pisana

Uczniowie z ZS w Świerczynie, SP w Nowym Worowie oraz SP z Wierzchowa uczestniczyli w dwudniowych warsztatach artystycznych w ramach projektu" Historia miejscem pisana". Przez dwa dni dzieci i młodzież rozwijali swoje zdolności plastyczne, aktorskie i taneczne.

Okazało się że ludowe tańce " Polonez" czy też "Krakowiak" mogą być świetną zabawą. Dają wiele satysfakcji i radości ze wspólnego spędzania czasu wolnego. Stworzone postacie z kartonu i materiału przedstawiały nasze wyobrażenia o nas samych.

Używaliśmy ich w późniejszych etiudach teatralnych, ucząc się rozpoznawać emocje. Kolorowe mozaiki cieni były elementem niepowtarzalnej scenografii wykorzystanej do zajęć. Na zakończenie bardzo aktywnego spotkania odbyła się prezentacja i pokaz nowo zdobytych umiejętności.

Świerczyna to miejscowość w której od wielu lat działają różnorodne grupy zainteresowań, realizowane są ciekawe projekty. Zawsze możemy liczyć na udział wielu osób w projektach. Kultura i ciekawość jest w nas, więc Działamy , uczymy się, tworzymy.

Aby taki projekt mógł być przeprowadzony musi być w nim zaangażowanych wiele osób. Dlatego też dziękujemy wszystkim , prowadzącym - Dorocie Bukowskiej - plastyczce i arteterapeutce, Beacie Kępie i Michałowi Słomce -aktorom związanym z Teatrem Muzycznym w Gdyni i teatrem “Syrena” w Warszawie. Podziękowania kierujemy także do Pań Ewy i Moniki opiekunkom SP W Wierzchowie i SP Nowym Worowie. Pani Klaudii oraz Pracownikom ZS w Świerczynie

Projekt jest dofinansowany Przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem jest Czaplinecki Ośrodek Kultury.
Twórcami i realizatorami inicjatywy są Mariola i Maciej Słomka.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto