Inteligentny dom to nie tylko automatyka budynku, ale i całego AGD i RTV

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Inteligentny dom to nie tylko automatyka budynku, ale i całego AGD i RTV

Inteligentny dom to przede wszystkim dom wygodny. Pracujemy coraz więcej i dłużej, w domu chcemy odpoczywać, a nie odrabiać kolejny etat. Inteligentne systemy zarządzania domem są dokładnie tym, czego dziś potrzebujemy.

Co to jest inteligentny dom

Inteligentny dom w umyśle przeciętnego konsumenta kojarzy się z automatycznym sterowaniem oświetleniem i bramą. Ewentualnie jeszcze ogrzewaniem. I to właściwie tyle. Wciąż ciężko nam uwierzyć, że inteligentne domy to wiele połączonych ze sobą i współpracujących systemów, które „dbają” o nasz komfort, bezpieczeństwo i wygodę. Nie potrzebujemy wielu wiecznie ginących pilotów. Inteligentnym domem można sterować z poziomu smartfona lub tableta. Włączanie i wyłączanie świateł, zamykanie okien, zasłanianie rolet, włączanie telewizora czy pralki – to wszystko można robić bez ruszania się z fotela. Mało tego. Można to robić, będąc poza domem!

Automatyczne sterowanie domowymi sprzętami RTV i AGD

Chyba największą zaletą inteligentnego domu jest dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców. I nie chodzi tu tylko o alarm antywłamaniowy czy czujniki gazu informujące o zagrożeniu. Istnieją także inteligentne gniazdka elektryczne, które w połączeniu z czujnikami ruchu mogą… wyłączyć samoczynnie zapomniane żelazko. Oczywiście wtyczki z gniazdka nie wyjmą, ale mogą odciąć zasilanie, a to przecież wystarczy.

Zdalne sterowanie urządzeniami w domu

Inną ciekawą opcją jest zdalne gotowanie. Za pomocą smartfona można w odpowiednim momencie uruchomić piekarnik lub opiekacz elektryczny i cieszyć się ciepłym obiadem od razu po powrocie do domu. Możliwe jest też programowanie ekspresu do kawy czy wspomnianej wyżej pralki. Przy tym wszystkim uruchomienie telewizora, gdy jesteśmy poza domem, wydaje się dziecinną igraszką. A to zaledwie zalążek tego, co może nam zaproponować inteligentny dom.

Inteligentny dom – jaką instalację wybrać

Systemy domów inteligentnych przestają być luksusem. W nowo budowanych obiektach są już standardem. Tam też najczęściej prowadzi się instalację przewodową. W budynkach już istniejących lepiej postawić na łączność bezprzewodową. Nie tylko eliminuje to obecność nieestetycznych kabli, ale też ułatwia modyfikację i rozbudowę takiego systemu. Instalacje bezprzewodowe polecane są też w wynajmowanych mieszkaniach. Przy przeprowadzce można po prostu zabrać swój inteligentny dom ze sobą.

Więcej: https://zamel.com

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto