Kurier przy zakupach na allegro – którego przewoźnika wybrać?

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Kurier przy zakupach na allegro – którego przewoźnika wybrać?

Podczas internetowych zakupów, tuż przed wyborem płatności, zostajemy postawieni przed wyborem kuriera. Firm, które świadczą tego typu usługi, jest kilka. W tym poradniku skupimy się na tym, na co zwrócić uwagę podczas wyboru usług kurierskich, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuację w serwisie Allegro.pl.

Jakie są metody dostawy na Allegro?

Allegro to największy serwis aukcyjny w Polsce. Nic więc dziwnego, że nie ogranicza się on do korzystania z usług jednej firmy kurierskiej, a pozwala sprzedającym wybrać metody dostawy. Dlatego kupując u jednego sprzedawcy, możemy zamówić np. kuriera InPost, DHL i Geis, a u innego np. tylko Pocztex. Tak to działa, przynajmniej w przypadku standardowych sytuacji. Istnieje też specjalna oferta – Allegro InPost, ale o tym za chwilę. Zasadniczo dokonując zakupu na allegro, możemy spodziewać się kilku form wysyłki. Jest to list, paczka, kurier, paczkomat, odbiór w punkcie albo przesyłka elektroniczna. To ostatnie dotyczy zawartości wirtualnej. Dodatkowo możemy wybrać czy zamawiamy kuriera z przedpłatą, czy za pobraniem. Wiele osób decyduje się na ten drugi wybór, szczególnie jeśli sprzedający nie ma statusu „Super Sprzedawcy”.

Jak wybrać kuriera?

Aby wybrać odpowiedniego kuriera, musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze – cena. Niezależnie od wszystkiego to ona gra pierwsze skrzypce. Po drugie – możliwości odbioru, opcje dostawy, czynniki techniczne. Być może lepiej nam będzie zamówić paczkę do odbioru w punkcie, może potrzebujemy jakiegoś szczególnego kuriera, albo firmy, która wykonuje dostawy w sobotę na określonych warunkach. Wszystko to musimy uwzględnić. Są też inne, bardziej osobiste kwestie, które każdy sam ocenia w zależności od gustów, poglądów. Być może mamy ulubioną markę, z której usług korzystamy od lat. Albo zależy nam na jak najbardziej ekologicznej dostawie. W tym konkretnym przypadku powinniśmy skorzystać z dostawy do paczkomatu. Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie niż skorzystanie z tradycyjnej dostawy, gdyż kurier pokonuje jedną trasę z wieloma przesyłkami naraz, a „papierologia” jest zredukowana do minimum. Marką, którą warto uwzględnić w tym miejscu, jest InPost. Zachęca ona klientów niskimi cenami, wysoką jakością (testowaną w badaniach jakości) i szerokimi możliwościami, np. śledzenia przesyłki. Dodatkowo InPost posiada rewelacyjną infrastrukturę paczkomatów (ponad 4 800 maszyn) a ciągle pojawiają się nowe. Marka InPost charakteryzuje się tak dużym zaufaniem konsumenta, że Allegro postanowiło współpracować z nią na specjalnych warunkach.

Allegro InPost – oferta specjalna Allegro

Allegro pomimo tego, że pozwala sprzedającym na dodawanie przeróżnych możliwości dostawy, posiada też ofertę specjalną. Jest ona bardzo korzystna zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. W ramach tej oferty są – Allegro Paczkomaty 24/7 InPost (8,99 zł), Allegro miniKurier24 InPost (10,95 zł), Allegro Kurier 24 InPost (13,41 zł) w przypadku płatności z góry. Jeśli zdecydujemy się na płatność przy odbiorze, mamy do dyspozycji – Allegro Paczkomaty 24/7 InPost (12,49 zł) i Allegro Kurier 24 InPost (15,87 zł). Są to niesamowicie atrakcyjne oferty, jeśli chodzi o ich cenę. Aby uściślić – dostawa z oferty specjalnej „fizycznie” nie różni się od standardowej usługi InPostu. To ta sama infrastruktura, firma i logistyka. Nazwa może być nieco myląca – paczka mini wymiary posiada standardowe – długość trzech boków nie może przekraczać 160 cm, a waga nie może przekroczyć 10 kg.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto