Już w ten weekend Święto Drawy. Prezentujemy rozkład jazdy święta Złocieńca

  • Napisane przez  UM Złocieniec
Już w ten weekend Święto Drawy. Prezentujemy rozkład jazdy święta Złocieńca

Tegoroczna IV edycja Święta Drawy rozpocznie się 27 lipca, w sobotę, na deptaku miejskim w Złocieńcu. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i okolic, turystów z kraju i zagranicy do spotkania z Królową Drawą na Jarmarku Rękodzieła. Będziemy wspólnie przechadzać się pomiędzy stoiskami z wyrobami artystycznymi i lokalnymi przysmakami, obejrzymy występy artystyczne, pokazy kulinarne, żelazne rumaki Bractwa Miłośników Motocykli „Pancerny”. 

Już w ten weekend Święto Drawy


W średniowieczny klimat wprowadzi Bractwo Rycerskie Grodu Sokoła, a na stoisku charakteryzacji przygotujemy się do najpiękniejszego złocienieckiego korowodu, malując na ciele rybie łuski, które zamienią nas w wodne stwory i potwory. Przebierańcy otrzymają gwizdki, aby robić hałas podczas przemarszu barwnego korowodu ulicami miasta.

Już w ten weekend Święto Drawy

Jeśli chcecie dowiedzieć się co w Drawie piszczy i poznać jej sekretne życie dołączcie do korowodu! Przepłyniemy ulicami Złocieńca, niczym barwna rzeka, na amfiteatr miejski, aby tam wspólnie zaśpiewać hymn Święta Drawy - „Dobry klimat dla odmieńców”.

Już w ten weekend Święto Drawy

Będzie czas na wspólne, pamiątkowe mega-zdjęcie, do którego zapraszamy wszystkich przebierańców i uczestników korowodu.
Przed zachodem słońca otulą nas pozytywne rytmy największych bluesowych przebojów w wykonaniu i aranżacji zespołu FALKENBLUES. Łagodny wokal frontmana zespołu Wojciecha Kucharskiego i rockowo-bluesowe brzmienie gitar rozkołysze nas przed kolejnym punktem wieczornego programu, jakim będzie energetyczny, spontaniczny i niezapomniany koncert gwiazdy polskiej estrady, zespołu BIG CYC z charyzmatycznym liderem Krzysztofem Skibą.

Już w ten weekend Święto Drawy

Muzyka kołysać nas będzie do późnych godzin nocnych.

W niedzielne popołudnie 28 lipca w amfiteatrze miejskim powita szczecińska grupa wokalna MARKATO. Młodzi artyści pod opieką pana Dariusza Chmielewskiego wykonają covery największych przebojów muzyki pop. Następnie szantowe rytmy gdyńskiego teatru muzycznego HALS, wciągną nas do wspólnej zabawy w przedstawieniu „Morskie opowieści”.

Już w ten weekend Święto Drawy

Późny wieczór upłynie nam przy energetycznej muzyce zespołu BIBOBIT, który łączy brzmienia muzyki jazzowej, elektronicznej, rapu czy groove. Wspaniała sekcja dęta zespołu podładuje nas potężną dawką energii abyśmy mieli siłę do tańca i zabawy w folkowych rytmach zespołu FUTURE FOLK! Stanisław Karpiel-Bułecka wraz z muzykami bawić nas będzie do późnych godzin nocnych największymi przebojami zespołu, które doskonale znacie z radia i telewizji.

Już w ten weekend Święto Drawy
Już w ten weekend Święto Drawy


Śledźcie szczegóły programu święta na stronie Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Dowiecie się z niego między innymi o wernisażu Plenerowej Wystawy Obrazów Wielkoformatowych, które oglądać będziemy nad brzegiem rzeki Drawy, a o tym, jak i dlaczego „Łączy nas Drawa” usłyszymy podczas prezentacji multimedialnej dr. Zbigniewa Mieczkowskiego. Tydzień atrakcji przed nami!

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego świętowania i wspaniałej zabawy

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto