Radosław Spychała biegnie dla chorego Antosia Smorawskiego aż 900 km. Właśnie przebiegł przez naszą okolicę

  • Napisał 
Fot. Marcin Łukasz, Waldemar Borowicz, FB/asmorawski Fot. Marcin Łukasz, Waldemar Borowicz, FB/asmorawski

Radosław Spychała biegnie charytatywnie dla chorego na miopatię - 11 Antosia Smorawskiego. Trasa wynosi 900 km. z Zakopanego do Świnoujścia. Biegacz rozpoczął 3 czerwca. Właśnie dzisiaj przebiegał przez nasz powiat.
Radek Spychała – ultramaratończyk i pasjonat sportu wbiegł do naszego powiatu od strony Złotowa i Jastrowia odwiedzając m.in. Świerczynę, Wierzchowo, Kosobudy, Suliszewo aby w końcu trafić do stolicy powiatu, czyli Drawska Pomorskiego. Dalej będzie kierował się w kierunku Węgorzyna. Po drodze wspierają go również nasi mieszkańcy. Na trasie w Drawsku towarzyszyli mu biegacze z naszego powiatu. Stowarzyszenie ZDR RUN, Karol Baliński, Sołtys Ryszard Borowicz i Gertruda Jacyk. Nie zabrakło Macieja Słomki i Piotra Gumnego ze Świerczyny i wieli wielu innych. W akcję włączyło się OSP Wierzchowo.


Jak można pomóc Antkowi, dla którego biegnie Radosław Spychała

Miopatie to grupa strasznych i póki co nieuleczalnych chorób, które często nie dają szansy na samodzielne poruszanie się. Zabierają siłę rękom i nogom, uniemożliwiając wykonywanie najprostszych, codziennych czynności, ograniczają zabawę i udział w życiu społecznym.
Atakują wszystkie mięśnie, również te odpowiedzialne za oddychanie i połykanie pokarmów.
Powodują, że przy pełnej świadomości coraz mniej panujemy nad własnym ciałem – przykuwają do wózka, łóżka, wiążą z respiratorem. Takie życie jest niezwykle trudne, a Ci którym przychodzi walczyć z miopatią, pozostawać aktywnym wbrew wynikającym z niej ograniczeniom, godni są tytułu bohaterów dnia codziennego.

Antoś Smorawski – jedenastoletni chłopiec, zmagający się właśnie z miopatią, jak na bohatera przystało cechuje się niezwykłą determinacją. Pomimo codziennej rehabilitacji i obowiązków, jakie niesie walka z chorobą, nie opuszczają go wyjątkowa pogoda ducha, ciekawość świata, marzenia i zadowolenie z życia. Niejeden z nas mógłby uczyć się od Antka doceniania codzienności. Gdyby radość i optymizm mogły pokonać chorobę - Antoś byłby zdrowy. Niestety, uśmiech i pozytywne nastawienie takiej mocy nie mają. Na szczęście wokół Antosia są życzliwe osoby, które chciałyby swoją aktywnością dodać mu skrzydeł i sił do walki z miopatią. Radek

Przekaż 1% podatku lub przekaż darowiznę
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Numer KRS: 0000037904
Nr konta Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 13305 Smorawski Antoni Janusz – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Przekaż 1% podatku
Fundacja Złotowianka
Ul. Widokowa1, 77-400 Złotów
Numer KRS: 0000308316
Tytułem: Smorawski Antoni Janusz S/163

Dodatkowe informacje

  • Film:
  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto