Konrad Korniluk najlepszym policjantem w województwie

  • Napisane przez  podkom. Anna Gembala/RD KWP
Konrad Korniluk najlepszym policjantem w województwie

Mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. szt. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu "POLICJANT RUCHU DROGOWEGO".
Konkurs odbył się w dniach 4 i 10 czerwca 2019 r. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięło 20 funkcjonariuszy - to przedstawiciele komend miejskich i powiatowych z naszego garnizonu. W ramach spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej Policji.
W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym . Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się na placu manewrowym w Lubieszynie.


Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na skrzyżowaniu ul. Staszica a w Szczecinie.
Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie - insp. Piotr Ostrowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie - Cezary Tkaczyk oraz Pan Józef Liszczak Prezes Polskiego Związku Motorowego wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.

Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą nasz garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu "policjant ruchu drogowego", który odbędzie się we wrześniu w Legionowie.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto