Znamy laureatów Festiwalu Piosenki Przyrodniczej w Kaliszu Pomorskim 2019

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
Fot. Aneta Olszacka Fot. Aneta Olszacka

9 maja w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się Regionalny Festiwal  Piosenki  Przyrodniczej. Do udziału w rywalizacji przystąpiło ponad 60 uczestników nie tylko z gminy  Kalisz Pomorski, ale także z wielu miejscowości z regionu tj. Złocieńca, Choszczna, Łaska, Wałcza, Mirosławca, Świerczyny, Piły, Recza, Czaplinka, Zamęcina  czy Drawna. Wśród kwiecistej dekoracji wykonanej przez seniorów z Dziennego Domu SENIOR + zaprezentowali się wykonawcy w 4 kategoriach.  Tegoroczne jury obradowało w składzie: Albert Moroz, Seweryn Szymczyk i Marta Kędzierska.  Tegorocznymi laureatami  wyłonionymi po niemal 5 godzinach przesłuchań festiwalowych zostali:

  • W kat. SP kl. I-III : I miejsce – Lena Soroko  ze Złocieńca, II miejsce – Weronika Paczos z Czaplinka, III miejsce – Nina Meszka z Czaplinka; wyróżnienia otrzymali: Maria Dyderska z Zamęcina, Patrycja Myczkowska z Recza i Larisa Grams z Piły.
  • W kat. SP kl. IV-VI : I miejsce – Zofia Kawecka z łaska, Martyna Frańczak z Kalisza Pomorskiego, III miejsce Hanna Sankowska z Recza, a wyróżnienia otrzymali: Kacper Nagórski ze Świerczyny, Zuzanna Hańczaryk z Mirosławca i Sandra Kołodziejczyk z Łaska.
  • W kat. SP kl. VII-VIII  i gimnazjum oraz szkoły ponadpodstawowe: I miejsce – Anna Kuźniak z Łaska, II miejsce – Oliwia Wysoczańska ze Złocieńca, III miejsce – Martyna Bartkus ze Złocieńca. Wyróżnienia otrzymały: Maja Trzaskawka z Drawna, Liliana Szczechowska ze Świerczyny i Wiktoria Spieler z Kalisza Pomorskiego. Jury przyznało  wyróżnienie II-stopnia w tej kategorii wiekowej, które otrzymał Olaf Karbowiak z Pomierzyna. 
  • W kategorii DUET RODZINNY przyznano dwie pierwsze nagrody ex aequo dla: Martyny Frańczak i Pani Malwiny Frańczak oraz dla Antoniny Zdanowicz i Pani Eweliny Zdanowicz.

Organizatorem tegorocznego Festiwalu był Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w  Kaliszu Pomorskim, ale nagrody zostały przekazane przez ww. instytucje  zostały wzbogacone wspaniałymi upominkami  przekazanymi  przez Pana Janusza Garbacza - Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Pana Huberta Kozaka – Nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz Pomorski, Pana Pawła Olszackiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Mirosławiec , którzy wraz z przedstawicielami organizatorów Festiwalu – Panią Dorotą Ławniczak – v-ce dyrektor Szkoły Podstawowej  w Kaliszu Pomorskim i Panią Anetą Olszacką v-ce dyrektor M-GOK w Kaliszu Pomorskim  oraz jurorami Festiwalu  pogratulowali wszystkim laureatom i wręczyli dyplomy i nagrody.

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz instruktorom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczestników konkursu.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto