Intermarche Drawsko


I Konkurs Recytatorski pod tytułem „Zaczarowane słówka”

  • Napisane przez  Monika Sokolik
I Konkurs Recytatorski pod tytułem „Zaczarowane słówka”

6 marca w Zespole Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Czaplinku, przy ulicy Parkowej odbył się I Konkurs Recytatorski pod tytułem „Zaczarowane słówka”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego „Baju bajanie”, realizowanego przez najmłodszych wychowanków placówki. Dzieci z oddziałów „0” oraz I klasy szkoły podstawowej przedstawiły wiersze polskich poetów: Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. Wychowankowie drużynowo recytowali wiersze oraz przedstawiali ich treść za pomocą śpiewu i elementów choreografii.

W przygotowanej specjalnie na to wydarzenie barwnej scenografii maluchy odegrały powszechnie znane i lubiane utwory: Kaczka dziwaczka, Na straganie, Leń, Przy mrowisku, Na jagody, Stefek Burczymucha, Bambo, Abecadło oraz Pan Hilary. Każda z drużyn była oceniana przez jury: pana Dyrektora Krystiana Ignacaka oraz panią Wicedyrektor Katarzynę Pękalską. Komisja bezapelacyjnie przyznała wszystkim drużynom maksymalną ilość uśmiechów, czyniąc wszystkich wygranymi. Za udział w konkursie wychowankowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto