Intermarche Drawsko


Czaplineckie siatkarki 5-tym zespołem w województwie!

  • Napisane przez  Krzysztof Rosiak – trener Klub Piłki Siatkowej Czaplinek
Czaplineckie siatkarki 5-tym zespołem w województwie!

W miniony weekend (2-3 marca 2019 r.) w Goleniowie rozegrano Finał Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Piłki Siatkowej w kat. Młodziczek. Wśród 6-ciu najlepszych zespołów znalazły się siatkarki z Czaplinka.

Turniej rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych. Zespół z Czaplinka trafił do grupy A wraz z SAPS LIBERO BANIE ORAZ UKS POMORZANIE POGONO SZCZECIN. W grupie B rywalizowały MKS KOSZALIN, UKS BARNIM GOLENIÓW I UKS VOLLEY WAŁCZ.

W pierwszym spotkaniu siatkarki z Czaplinka zmierzyły się z zespołem z Bań. Bardzo dobre spotkanie, aż do wyniku 18:11. W tym momencie zawodniczki z Czaplinka zaczęły popełniać  błędy i ostatecznie przegrały pierwszego seta. Drugi set skończył się wygraną. W tie-breaku siatkarki popełniły wiele błędów. Mecz skończył się wynikiem 1:2.

W drugim spotkaniu mecz rozegrano z jednym z dwóch faworytów całego turnieju, zespołem ze Szczecina. Tuż przed spotkaniem zmotywowane przez trenera zawodniczki wyszły na parkiet z wiarą we własne umiejętności i wygrały pierwszego seta. Wynik 2:0. dałby awans do półfinałów. Doszło do tie-breaku, podczas którego nasze zawodniczki walczyły dzielnie, jednakże ostatecznie uległy 1:2.

Oba przegrane spotkania kończą udział czaplineckich siatkarek w finałach.

Mimo wszystko serdecznie dziękuję i gratuluję dziewczynom osiągnięcia bardzo dobrego wyniku jakim jest zajęcie 5. miejsca w województwie. Dziewczyny, jestem z Was dumny i dziękuję za cały sezon.

Skład zespołu który grał w tym sezonie w lidze: KUZIO PATRYCJA (KPT.), KACZIR OLA, CICHACZEWSKA OLIWIA, WASZAJŁO ROKSANA (L.), MICHALISZYN LIDKA, WÓJTÓW MARTYNA, WASZAJŁO MAJA, NAGÓRSKA JUSTYNA, USZAKIEWICZ NIKOLA, SWĘDZIKIEWICZ OLIWIA, PANEK ALICJA.

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto