Drawskie Spotkania Morsów – pierwszy raz nad jeziorem Lubie

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Dwa stopnie na plusie, deszczyk i pochmurna pogoda nie wystraszyły amatorów zimowych kąpieli. W ten weekend odbywała się kolejna edycja Drawskich Spotkań Morsów. Było gorąco, wesoło i energetycznie.

Dziewiąta edycja DSM różniła się od poprzednich. Najbardziej tym, że bazę zlotu morsów przeniesiono do Gudowa, do malowniczo położonego Hotel M Club Hotel będącego elementem tworzonego jeszcze Lubie Resort w Gudowie.

Wielkim atutem było jezioro. Morsy kąpały się w drugim co do wielkości jeziorze w naszym powiecie – jeziorze Lubie.

Zlot rozpoczął się 26 stycznia rejestracją w hotelu, odbiorem materiałów promocyjnych i zakwaterowaniem w pokojach. Na godzinę 16:30 zaplanowano pierwszą kąpiel. Na plaży przygotowano pochodnie, ognisko, kiełbaski i ciepłe napoje.

Wielki bal dla morsów

Morsy lubią się bawić, dlatego też w sobotę o godz. 20. w restauracji  „Veranda” rozpoczęła się zabawa połączona z kolacją. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.

Główna kąpiel

Na godzinę 13. w niedzielę zaplanowano wielką kąpiel w jeziorze Lubie. Zanim to się stało morsy z kilkunastu miast i miejscowości powitał Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński oraz Prezes Drawskiego Oddziału PTTK Zdzisław Chudy. Wręczono  przedstawicielom wszystkich klubów dyplomy udziału w zlocie i statuetki dla najstarszego i najmłodszego morsa.  

Do wody postanowiło wejść ponad 150 osób, które przybyły na Drawskie Spotkania Morsów.

Organizatorzy:

  1. Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim
  2. PTTK Oddział w Drawsku Pomorskim
  3. Drawski Klub Morsów „O’Kra”

Miejsce zlotu:

Gudowo, M Club Hotel / Lubie Resort

Dodatkowe informacje

  • Zabacz na mapie:
  • Film:
  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto