19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

  • Napisane przez  SP
19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie w tym roku dołączył do międzynarodowej kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.  Akcja jest koordynowana w Polsce przez Fundację „po DRUGIE”.

Prace nad kampanią trwały już od początku października, a swój finał miały w listopadzie.  Przez 19 dni uczniowie intensywnie prezentowali powstałe plakaty, prace dzieci czy zdjęcia, które stały się wizerunkiem kampanii, uczestniczyli również w warsztatach antyprzemocowych i wykładach profilaktycznych. W ramach działań ZPET w Bobrowie odwiedził skład ze Słupska z Hip-hop Druga Szansa wraz z założycielem i opiekunem Przemysławem Kaca oraz chłopakami: Endriu, Ellov oraz Rupit, którzy w ramach walki z #przemocą #hejtem #uzależnieniem dali niesamowity koncert, w którym przekazali wiele wartościowych informacji z zakresu profilaktyki.

Ponadto, wychowankowie z opiekunami przygotowali przedstawienie #stop_przemocy, z którym odwiedzili Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku. Inscenizacja miała na celu przedstawienie idei kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Ciepłe przyjęcie i zainteresowanie pracą zmotywowało podopiecznych i opiekunów do dalszej pracy. Mimo iż akcja dobiega końca, w ZPET w Bobrowie przez cały rok uczniowie będą walczyć z przemocą i uzależnieniem, aby ich mały świat z nadzieją i uśmiechem patrzył w przyszłość. 

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto