Bieg Niepodległości i dla chorej Ani w Drawsku Pomorskim - foto

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan, Marcin Łukasz Fot. Adam Cygan, Marcin Łukasz

Drawski Charytatywny Bieg Niepodległości "Biegniemy dla Ani" - pod takim tytułem zorganizowane zostały trzy biegi przez stowarzyszenie ZDRUN EXTREME wspierane przez, strażaków ochotników, instytucje, firmy i osoby prywatne.
Impreza rozpoczęła się przed godziną 12:00 w Parku Chopina gdzie ustawione zostały namioty, start i meta i rozpalone zostało ognisko. W taką chłodną pogodę przydało się. Członkowie i sympatycy stowarzyszenia zapewnili kawę i poczęstunek.
Zaplanowano trzy biegi. O godzinie 10:30 odbył się krótki bieg dla dzieci 5-7 lat na dystansie 300m. Później dla rocznika 8-13 lat na dystansie 600 metrów. 10x więcej do przebiegnięcia mieli zawodnicy ostatniego dystansu. Tu do pokonania było 6 km. Trasa prowadziła z Parku Chopina nad jez. Okra później Jeziorną w Okrzei i ponownie ścieżką rowerową do Parku Chopina.

Zwycięzcą wśród mężczyzn okazał się Miłosz Szłapak, zanim przybiegł Paweł Wróbel a trzeci był Patryk Jankowiak. Wśród kobiet wygrała Katarzyna Maciejewska przed Madzią Wiśniewską i Klaudią Maślanką.
Na 600 metrów najlepszy okazał się Adam Jankowiak później Kuba Wyrzykowski a jako trzecia dobiegła Nadia Hofman.


W pierwszym biegu na 300 metrów linię mety jako pierwszy przekroczył Adam Tylka, zaraz za nim Kamil Marchewka a trzecia była Zosia Jankowiak.
W biegach dla dzieci wystartowało około 100 zawodników, a w biegu głównym 60 osób. Do Drawska Pomorskiego przyjechali nie tylko zawodnicy ze Złocieńca, Wierzchowa, Czaplinka i okolic, ale również ze Szczecina. Na starcie pojawili się zawodnicy Husaria Race Team, a wśród nich biegacz OCR Rafcio Wełna, który przyjechał bezpośrednio po wywiadzie w Radio Szczecin. 

Biegli dla Ani

Podobnie jak w pierwszym biegu stowarzyszenia ZDRUN EXTREME także tym razem zbierano środki dla chorej Ani. Przeczytać o niej można w naszym artykule: Wspieramy zbiórkę dla Ani. Chcemy aby Ania miała fotelik. Wszystkie pozyskane środki zostaną przekazane właśnie dla tej chorej dziewczynki.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto