Sprawa jelenia z okolic Białego Zdroju wraca do prokuratury

  • Napisał 
Sprawa jelenia z okolic Białego Zdroju wraca do prokuratury

Wracamy do sprawy sprzed 5 lat. Miała ona miejsce w listopadzie 2013. Publikowaliśmy wtedy nagranie, na którym widać jak bestialsko myśliwi znęcają się nad zwierzęciem. 14 grudnia 2015 roku odbyła się rozprawa w Drawsku Pomorskim, którą wygrali myśliwi.

Jak się okazało sprawa jest w dalej w toku. Na FB Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym czytamy

Po trzech latach naszych działań, po setkach godzin pracy nad dokumentami i w terenie. Po kilkudziesięciu przesłuchaniach, odwołaniach, zażaleniach. WYGRALIŚMY BITWĘ !
Wczoraj po godzinie 9:30 (dopisek redakcji 6 listopada) odbyło się w Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim posiedzenie na którym przedstawiciele Fundacji LPM, Rafał Gaweł i Konrad Dulkowski wystąpili przeciwko prokuraturze odmawiającej konsekwentnie ścigania myśliwych którzy żywcem kroili, kopali i zdejmowali skórę z jelenia.
Sędzia Robert Kucharski po przeanalizowaniu zażalenia złożonego przez naszą fundację, po wysłuchaniu Rafała Gawła oraz po analizie dowodów które przywiózł do sądu Rafał i Konrad.
Podjął decyzję na którą czekaliśmy ponad 3 lata. Stwierdził że prokuratura popełniła błąd odmawiając ścigania myśliwych i podjął decyzję o nakazaniu prokuratorom prowadzenia dochodzenia w sprawie polowania na którym znęcano się nad żyjącym jeleniem.
Udało nam się zrobić coś co wielu uważało za niemożliwe. Dzięki naszym wspólnym staraniom i niewiarygodnej determinacji Rafała doprowadziliśmy do wszczęcia dochodzenia, które już raz zostało umorzone przez prokuraturę i na którego umorzenie było już 2 lata temu składane zażalenie, którego wtedy nie uwzględnił inny sędzia.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto