Jak przygotować się do wizyty w poradni onkologicznej

  • Napisane przez  Specjalistyczne Centrum Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
Jak przygotować się do wizyty w poradni onkologicznej

Pierwsza wizyta w poradni onkologicznej jest bardzo trudna dla wielu pacjentów. Zobacz, jak przygotować się do wizyty w poradni onkologicznej.

Niestety nadal bardzo wielu pacjentów woli zignorować niepokojące obawy, które są solidną podstawą do wizyty w poradni onkologicznej. Jest to błąd bowiem poradnia onkologiczna nie powinna być ostatnią deską ratunku. Wizyta u specjalisty mogłaby rozwiać nasze obawy, a w poważnych przypadkach byłaby bodźcem do szybkiego i zapewne o wiele skuteczniejszego działania w razie wystąpienia i wczesnego wykrycia nieprawidłowości.

Jak przygotować się do wizyty w poradni onkologicznej:

Obserwuj objawy

Przygotowania do wizyty w poradni powinny rozpocząć się o wiele wcześniej niż nam się wydaje. Nadal wielu ludzi ignoruje różnego rodzaju symptomy chorobowe przez całe miesiące, a nawet lata. Niestety takie działania przynoszą tylko i wyłącznie katastrofalne skutki. Warto więc regularnie obserwować swoje ciało i zapisywać wszelkie niepokojące objawy, których wystąpienie mogą być cenną wskazówką dla specjalisty.

Zrób notatki i zbierz potrzebne dokumenty

Przed wizytą w poradni warto sporządzić notatki dotyczące nie tylko naszych objawów, ale także chorób występujących u osób z naszej rodziny. Takie działanie może mieć znaczący wpływ na przebieg konsultacji onkologicznej, a także na ewentualne leczenie pacjenta. Ponadto pamiętajmy, że również dokumenty są niesamowicie istotne. Dlatego jeśli zastanawiamy się co wziąć ze sobą na wizytę w poradni onkologicznej to pamiętajmy, że poza naszymi notatkami to właśnie wszelkiego rodzaju wypisy ze szpitala, listy zażywanych leków, wyniki badań i zdjęcia związane z występującymi problemami zdrowotnymi powinny być na pierwszym miejscu.

Zapisz pytania

Wizyta w poradni onkologicznej jest bardzo stresującym wydarzeniem, dlatego też już jakiś czas przed pierwszą wizytą notować sobie ewentualne pytania, które chcemy zadać, a o których możemy zapomnieć w przypływie silnych emocji. Pamiętajmy, że nie ma głupich pytań. Jeśli mamy jakieś wątpliwości to nie szukajmy odpowiedzi w Internecie tylko kierujmy pytania bezpośrednio do specjalisty.

Wybierz się do innego specjalisty w celu dodatkowej konsultacji

Coraz więcej osób uważa, że najlepiej jest udać się na dwie konsultacje do dwóch różnych specjalistów. Pierwsza wizyta u onkologa może odbyć się na NFZ, a druga powinna odbyć się w niedługim czasie u innego specjalisty (lecz już nie na NFZ). Takie działanie sprawi, że drugi specjalista spojrzy na całą sprawę zupełnie inaczej. Rozwiązanie to jest niedrogie i w wielu przypadkach bywa niemalże zbawienne bowiem może specjalista może przesądzić o faktycznej koniecznści operacji lub uzna, że inny przebieg leczenia będzie znacznie lepszy.

Dlatego jeśli zależy nam na efektywnej konsultacji i skutecznym planie leczenia, warto zdecydować się na konsultacje z wysokiej klasy specjalistami, np. z  chirurgia-onkologia.com.pl/. Oferowane przez między innymi Specjalistyczne Centrum Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto