Kilka najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli sklepów z bielizną

  • Napisane przez  my-mannequins.pl
Kilka najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli sklepów z bielizną

Wizerunek salonu musi być zaprojektowany w taki sposób, by zachęcał klienta do odwiedzenia Twojego sklepu oraz powodował wzrost sprzedaży. Na pewno pomoże Ci w tym znajomość zasad visual merchandisingu, czyli aranżacji wnętrz i witryn sklepowych. Te informacje przydadzą się zarówno osobom, które dopiero marzą o otwarciu własnego sklepu, jak i tym, u których ostatnio drastycznie zmniejszyła się sprzedaż. Bardzo ważna jest aranżacja witryn, stylizacja manekinów oraz odpowiednie eksponowanie produktów na półkach sklepowych. Wspomnę również o najczęstszych błędach oraz o tym, jak ich unikać.

Jakie są najpopularniejsze błędy właścicieli sklepów?

Najpopularniejszym błędem jest niespójność pomiędzy strefą wejścia i witryną a wnętrzem sklepu. Zazwyczaj zamieszanie wywołane przez odmienne komunikaty sprawia, że klient nie jest pewny, czy odwiedzić sklep odzieżowy oraz czy znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie. Kolejny błąd to oddzielne wieszanie biustonoszy oraz majtek albo wieszanie ich w całkiem innym miejscu.


Najczęściej wiesza się tak zwanymi grupami towarowymi, czyli staniki, majtki, skarpety, rajstopy. Towary w ten sposób nie tworzą ze sobą powiązanych grup, a przecież o wiele łatwiej jest sprzedać zestaw bielizny, niż same majtki. W szczególności, gdy klient nie wie, czy będą pasować do biustonosza, który ma w domu. Poza tym, nie ustawiajmy, ani nie wieszajmy na wejściu wysokich rzeczy. One będą wtedy zupełnie niepotrzebnie zasłaniały dalszą część sklepu. Kolejnym błędem jest źle ustawione światło, które już na wejściu razi w oczy potencjalnego klienta.

Kiedy zacząć planowanie wnętrza sklepu?

Najlepiej jest myśleć o aranżacji sklepu odzieżowego już na samym początku. Warto jest skonsultować go z osobą, która jest odpowiedzialna za zakup towaru. Jeżeli mamy sklep z bielizną, to najczęściej właściciel salonu zajmuje się planowaniem i inwestowaniem. Robi wszystko, aby przeznaczone na sklep pieniądze dały mu zysk. Nie ma w tym nic złego, ale musi już od początku wiedzieć, jakimi markami chce dysponować oraz w jakiej ilości. Planowanie aranżacji sklepu to przedsięwzięcie, do którego potrzeba wiele pracy, uzgodnień oraz współpracy. Jednak jak nic innego w dłuższej perspektywie czasu daje wiele korzyści. Celem sprzedawcy jest pokazanie produktu w jak najlepszym świetle. Można w tym miejscu pomyśleć o manekinach wystawowych. Nawet jeśli nie jesteśmy do końca przekonani jaki asortyment chcemy sprzedawać, to sklep ma być przede wszystkim funkcjonalny. Dlatego jeżeli chcesz uniknąć wyżej wymienionych błędów, to najlepiej zatrudnij specjalistę od aranżacji wnętrz sklepowych. To inwestycja, która się szybko zwróci.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto