Advertisement
AMAZON

Materace i łóżka - najważniejsze meble w sypialni

  • Napisane przez  sleeptime.pl
Materace i łóżka - najważniejsze meble w sypialni

W aranżowaniu sypialni można popełnić wiele błędów. Jednak najważniejszym jest niedocenienie znaczenia materaca oraz solidnego łóżka. To właśnie one odgrywają decydującą rolę w tworzeniu higienicznych warunków do spania. A najważniejsza zasada brzmi: jaki materac sobie wybierzesz, tak się wyśpisz.

Materace - wybór na lata

Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na jego solidność. Obecnie dostępne są produkty, które śmiało mogą przetrwać nawet dziesięć lat i nic się z nimi nie będzie działo. Aby cieszyć się tak trwałym materacem, należy jednak odpowiedzialnie podejść do jego wyboru. Liczy się tutaj przede wszystkim trwałość, ale również wykonanie z materiałów przyjaznych zdrowiu. Jak podkreśla przedstawiciel sklepu z materacami Sleeptime.pl, rozsądnym wyborem są materace wykonane z pianki lateksowej, wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Wyróżnia je wyjątkowa trwałość, a do tego dobrze dopasowują się do ciała śpiącej osoby, zapewniając oparcie kręgom i dając mięśniom czas na wytchnienie. Jeżeli materac ma posłużyć dziecku na długi czas, warto wybrać produkt odpowiednio większy. W przypadku najmłodszych domowników dobrze sprawdzają się materace wykonane z pianki poliuretanowej. Jest wytrzymała, dobrze znosi zmianę wagi, a także posiada właściwości antyalergiczne. Taki materac zostanie z dzieckiem na lata. Produkty antyalergiczne znaleźć można w ofercie większości producentów materacy. Warto je wybierać, ponieważ wykonano je z materiałów, w których drobnoustroje nie mogą się rozwijać. A przynajmniej nie w takim tempie, jak w wielu materiałach naturalnych. Przy okazji dobrze też zwrócić uwagę na kwestie ekologii. Pod tym względem na wyróżnienie zasługują materace PerDormire. Włoska firma od lat umacnia swój wizerunek marki, której wyroby są solidne, ale ich produkcja nie zaburza równowagi środowiskowej.

Zakup odpowiedniego łóżka

Tradycyjne łóżko podwójne ma szerokość 160 centymetrów, a pojedyncze liczy sobie 90 centymetrów. Do takich mebli najłatwiej dopasować materace, a co za tym idzie także pościel i narzuty. Jednak nie są to wymiary odgórnie narzucone. Przykładowo posiadacze mniejszych sypialni mogą zdecydować się na łóżka podwójne o szerokości 140, a pojedyncze 80 centymetrów. Nie obędzie się zapewne bez wpływu na komfort snu, ale ilość dostępnej powierzchni wymusza czasami takie kompromisy. W miarę możliwości warto jednak decydować się na możliwie szerokie łóżko, na którym z reguły śpi się przyjemniej. Na ustępstwa nie należy natomiast chodzić w kwestii jakości. Nawet niewielkie łóżko powinno być solidne, wykonane z mocnych materiałów oraz precyzyjnie zbudowane. W przeciwnym razie nie pomogą nawet najlepsze materace. Te ostatnie absolutnie nie powinny także leżeć bezpośrednio na podłodze. Po pierwsze jest to niehigieniczne, utrudnia przepływ powietrza, sprzyja gromadzeniu się bakterii i zaburza proces odprowadzania wilgoci. Poza tym solidny stelaż współpracuje z materacem, stanowi dla niego podporę, ale także zwiększa komfort odpoczynku. Dlatego przygotowując się do aranżowania sypialni, w pierwszej kolejności należy pomyśleć o tych dwóch, dobrze zgranych elementach.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto