Advertisement
AMAZON

Rolki regulowane – pomysł na wymarzony prezent?

  • Napisane przez  rolki.net.pl
Rolki regulowane – pomysł na wymarzony prezent?

Wybór dobrego prezentu dla dziecka to często spore wyzwanie – dorosłym trudno czasem przewidzieć, jaki rodzaj upominku sprawi maluchowi przyjemność lub okaże swoją rzeczywistą przydatność.

Szeroki wybór wśród zabawek i rozmaitych akcesoriów przeznaczonych dla najmłodszych paradoksalnie nie pomaga w rozwiązaniu dręczącego dylematu. Świetnym pomysłem może być jednak także sprzęt sportowy, ośmielający dziecko do podjęcia pożytecznego hobby – taką rolę świetnie odegrają na przykład pierwsze rolki.

Niestety przeszkodą w dobraniu konkretnej pary jest brak pewności, czy wybrany model będzie na konkretne dziecko pasować. Wybór dużych butów to też kiepskie rozwiązanie: trudno bowiem przewidzieć, czy taki kupiony „na wyrost” prezent nie przeleży zapomniany w domowym schowku, czekając na chwilę, gdy stanie się użyteczny. Dlatego rozwiązaniem idealnym w takiej sytuacji jest zakup rolek regulowanych.

Sprytny wynalazek

Każde rolki składają się z tych samych elementów, decydujących o specyfice tego rodzaju sprzętu sportowego: specjalnych, wykonanych ze specjalnych tworzyw butów oraz odpowiednio do nich przymocowanych kółek. Chcąc zrobić niespodziewany prezent małemu amatorowi, dobrze jest wybrać kółka o wypośrodkowanych parametrach: które nie będą jechały ani za szybko, ani za wolno, będą odznaczać się optymalną zwrotnością. Rolki dla dzieci regulowane odróżniają się od standardowych modeli tym, jak są skonstruowane ich buty – za naciśnięciem specjalnego przycisku lub po odblokowaniu dźwigni, możliwe jest przesunięcie przedniej części buta do przodu, swoiste rozciągnięcie cholewki.

Taki sprytny zabieg sprawi, że stopa która wyrosła z pierwotnej formy, znów poczuje się w pełni komfortowo. W ten sposób można zapewnić dziecku rozrywkę na nawet kilka lat – podczas których być może przywiąże się do jazdy na rolkach. Regulowana para będzie cierpliwie czekała do kolejnego ciepłego sezonu, by rozpocząć z rosnącym maluchem kolejny czas beztroskiej zabawy, a jednocześnie dobrej dla układu ruchu rekreacji.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto