Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawski urząd doposaża place zabaw. Nowe zabawki w sołectwach: Łabędzie, Gudowo i Rydzewo

  • Napisane przez  Grzegorz Skurczyński

Gudowo, Rydzewo i Łabędzie to trzy miejscowości, w których w ostatnim czasie nastąpił montaż urządzeń zabawowych na placach zabaw. Montaż ten jest kontynuacją – rozpoczętego decyzją Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka – procesu wymiany dotychczasowych, drewnianych elementów i zastąpienie ich nowymi, trwalszymi i bardziej funkcjonalnymi urządzeniami metalowymi.


Wszystkie nowe elementy posiadają certyfikaty potwierdzające spełnienie aktualnych norm bezpieczeństwa. Całkowita wymiana wszystkich urządzeń odbyła się w Rydzewie, gdzie zamontowane zostały dwa bujaki jednoosobowe, huśtawka podwójna, bujak dwuosobowy i zestaw zabawowy. W Łabędziach, zdemontowany w ubiegłym roku zestaw zabawowy zastąpiony został metalowym zestawem ze zjeżdżalnią i rurą strażacką. Z kolei w Gudowie pojawiły się m.in. dwa bujaki jednoosobowe, elementy siłowni zewnętrznej.
W kolejnych miesiącach w nowe elementy zabawowe doposażone zostaną place zabaw w Zarańsku i Linownie.

Działania w mieście

W najbliższych tygodniach rozpocznie się jedna z większych inwestycji z tego zakresu w mieście, a mianowicie przeniesienie placu zabaw w Parku Chopina. Plac zostanie przeniesiony z terenu przy ul. Seminaryjnej na teren przy skateparku. Z dawnej lokalizacji zostaną przeniesione tylko urządzenia metalowe. Dodatkowo gmina dokupi nowe elementy zabawowe. Plac zostanie ogrodzony, oświetlony, a także wykonane zostaną wokół jego terenu nasadzenia. Obecnie opracowywana jest dokumentacja, która następnie zostanie przesłana do Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Z chwilą wyrażenia zgody przez starostwo na budowę placu zabaw, rozpoczną się prace z tym związane.

Drawski urząd doposaża place zabaw.


Z kolei na placu zabaw przy ul. Miodowej – w związku z prośbami mieszkańców – Burmistrz Ptak podjął decyzję o montażu dodatkowych zabezpieczeń uniemożliwiających parkowanie pojazdów na terenie placu. Urządzenia zostaną również odmalowane.

Drawski urząd doposaża place zabaw.

Zgłoszenia

Przypominamy również, że o wszelkich nieprawidłowościach na placach zabaw można informować pracowników referatu promocji drawskiego urzędu miejskiego pod numerem telefonu: 94 36 325 03 lub pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zachęcamy również do skorzystania z funkcjonalności aplikacji mobilnej w zakładce "Zgłoś problem" – dostępna tutaj.

Drawski urząd doposaża place zabaw.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej