Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Informacje z Urzędu Skarbowego dla mieszkańców powiatu drawskiego

 • Napisane przez  Paweł Nowakowski

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim  za naszym pośrednictwem informuje, iż na akcję rozliczenia rocznego podatników podatku dochodowego od osób fizycznych PIT-2016 w poniższych gminach uruchamia dyżury przyjmowania zeznań i udzielania informacji według poniższego zestawienia:

Lp.

Urzędy miast i gmin

Dyżury pracowników urzędu

w godzinach od 8:00 do 14:00

Powiat drawski

1

Czaplinek

04.04.2017

2

Kalisz Pomorski

04.04.2017

Powiat łobeski

1

Dobra

04.04.2017

2

Resko

04.04.2017

Formularze zeznań  podatkowych  dostępne  są:

 • w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim, przy ul. Piłsudskiego 35-37,
 • w siedzibie Punktu Obsługi Podatników w Łobzie, przy Pl. Spółdzielców 2,
 • na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: finanse.mf.gov.pl

Wypełnione formularze zeznań podatkowych mogą być złożone:

 • w trakcie trwania dyżuru w Państwa Urzędzie Miasta/Gminy,
 • w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim, przy ul. Piłsudskiego 35-37,
 • w Punkcie Obsługi Podatników w Łobzie, przy Pl. Spółdzielców 2, 
 • za pośrednictwem poczty – list polecony musi być nadany w polskiej placówce pocztowej nie później niż do godz. 24.00, 02.05.2017 r.,
 • drogą elektroniczną poprzez platformę e-deklaracje: www.e-deklaracje.gov.pl 

Do dnia 2 maja br. w Urzędzie Skarbowym w Drawsku Pomorskim i w Punkcie Obsługi Podatników w Łobzie każdy może złożyć swoje zeznanie podatkowe PIT za 2016 r. przez Internet na udostępnionym w sali obsługi podatników stanowisku komputerowym. W razie potrzeby - pracownicy urzędu chętnie udzielą pomocy i wskazówek. Do złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną należy przygotować następujące dane:

 • Dokumenty od płatników do wypełnienia zeznania (np. PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PIT-  11A/40A)
 • Kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2015 r.

Zachęcamy również Państwa do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: e-deklaracje.gov.pl  lub szybkipit.pl. Z powyższych stron można pobrać odpowiednią aplikację, która umożliwia elektroniczne rozliczenie z fiskusem.

Polecamy możliwość rozliczenia się poprzez wstępnie wypełnione  zeznanie podatkowe (PFR). Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej składający PIT-37 będą mogli skorzystać z dodatkowej możliwości rozliczania - PFR zamieszczonego na portalu podatkowym portalpodatkowy.mf.gov.pl (w części ogólnodostępnej). PFR to gotowa deklaracja, która czeka na Ciebie.    

Już od 15 marca br. składanie rocznych PIT-ów zostanie maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Będzie to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.

Podatnicy będą mogli również szybko i łatwo zadać pytanie na portalu podatkowym lub stronie www.szybkipit.pl - za pomocą usługi Zadaj pytanie - na które otrzymają fachową odpowiedź. W formularzu należy wybrać temat pytania Zeznania podatkowe osób fizycznych.

Szybki PIT to akcja Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe (PIT).  Dlaczego „szybki” PIT? Ponieważ, korzystając z możliwości złożenia PIT-u przez Internet, możesz zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędzasz czas i pieniądze (nie musisz drukować formularza, wypełniać go odręcznie ani kupować znaczka pocztowego).      

 • W dniach 27 i 28 kwietnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim i w Punkcie Obsługi Podatników w Łobzie będą pełnione dyżury przyjmowania zeznań w godzinach od 7:00 do 17:00.
 • W związku z tym, że w 2017 roku 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja 2017 roku.  

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej