Szlachetna paczka także od Funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Wierzchowie

  • Napisane przez  plut.Bartłomiej Muryn, mjr Violetta Patrzyńska
Fot. plut.Bartłomiej Muryn, mjr Violetta Patrzyńska Fot. plut.Bartłomiej Muryn, mjr Violetta Patrzyńska

„Jeden za wszystkich wszyscy za jednego” to tytuł Szlachetnej Paczki , która po raz pierwszy odbyła się  w Powiecie Drawskim i w której uczestniczyli Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Wierzchowie, którzy również są członkami Klubu HDK „KROPLA ŻYCIA” przy NSZZFiPW w naszej jednostce.

Finał Szlachetnej Paczki odbył się w Drawsku Pomorskim na auli w odremontowanym budynku dworca kolejowego. Funkcjonariusze obdarowali mieszkankę powiatu drawskiego. 

Pani Anetta (47 l.) od roku żyje samotnie. Rok temu mąż - główny żywiciel rodziny - zmarł. Pani Anetta ze względu na brak wykształcenia  ma problemy ze zdobyciem stałej pracy. Obecnie wykonuje prace interwencyjne oraz otrzymuje zasiłek stały z MGOPS. Po opłaceniu stałych kosztów mieszkania nażycie pozostaje jej kwota  321 zł.  Pani Anetta mimo trudnej sytuacji rodzinnej, swej nieśmiałości oraz trwającej żałoby stara się funkcjonować w społeczeństwie i być osobą pogodną. Najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości. Dodatkowo przydałaby się jej lodówka, gdyż ta, z której obecnie korzysta często się psuje. 

I takim właśnie prezentami została obdarowana przez funkcjonariuszy wierzchowskiej jednostki. 

Odbierając dyplom za udział w akcji plut. Bartłomiej  MURYN podkreślił ,że bycie honorowym dawcą krwi to już jest pomoc drugiemu człowiekowi, lecz przystępując do Szlachetnej Paczki cieszy świadomość pomocy konkretnej osobie, znajdującej się w potrzebie.  Zadedykował również słowa  papieża Jan Pawła II  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” jako refleksję na nadchodzący czas Świat Bożego Narodzenia. 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej